Centrum Wellnessia je určeno lidem, kteří chtějí vědomě pečovat o své zdraví, upravit si váhu (a dlouhodobě si ji udržet), nebo najít vhodnou pohybovou aktivitu. Již 20. rokem vytváříme programy pro klienty, kteří jsou připraveni na změny svého životního stylu.
  Koncept naší práce zapadá do oblasti WELLNESS – což v překladu znamená „dobře vypadat a dobře se cítit“. A co všechno do wellness patří? Výživa a kontrola hmotnosti, pohybová aktivita, stress management – odpočinek a relaxace, čištění a regenerace organismu, pozitivní přístup k životu a vlastnímu tělu, osobní návyky. Poslední jmenovaná položka nejlépe charakterizuje práci našeho centra. Pomáháme lidem, kteří se už rozhodli pro sebe něco udělat, změnit životní styl. Aby se pak cítili a vypadali lépe, věděli co mají jíst, a přitom stále zůstali štíhlí.
  OPTIMÁLNÍ VÁHA >> Asi nemusíme složite vysvětlovat, proč není dobré mít nadváhu, dočtete se o tom skoro v každém časopise. Kdo sám zakusil nosit na sobě o pár kilogramů navíc, může doplnit kromě výčtu zdravotních problémů také velice špatné pocity, ztrátu seběvedomí a problémy s oblékáním. Podle výzkumů 95% žen v západním světe drželo alespoň jednou za život dietu. Proto je také nabídka „rychlého“ hubnutí na trhu veliká. Ať už se jedná o zdravější dietování (počítání kalorií a psaní jídelníčků), nebo nezdravé metody (hladovění a vynechávání základních živin), tak největším problémem zůstává otázka: „Co potom?“. Proto raději než osvěčené diety doporučujeme postupnou změnu životního stylu, kam patří samozřejmě i změna stravovacích návyků.
  ZDRAVÝ JÍDELNÍČEK>> Jídlo je nejsilnější přírodní drogou. To, co děláte rok co rok minimálně třikrát denně, má svůj účinek. Jídlo ovlivňuje vaši náladu, to, jak se cítíte a jak vypadáte. Správným jídlem můžete optimalizovat vaši kondici a ovlivnit svojí váhu. A především můžete oddálit stárnutí. Proto je jednou z hlavních oblastí našich konzultací výživa. Vzhledem k tomu, že většinu lidí zajímá hubnutí nebo udržení si dobré kondice (v těchto obou případech je velmi důležité, co jíme), tak jsme se na toto téma speciálně zaměřili.
  POHYB>> Co by jste za to dali, kdyby se následující přání mohla vyplnit? Smíte jíst, co chcete, a přesto si udržíte štíhlou a pevnou postavu. Najednou oplýváte kreativitou a váš duch je jasný a bystrý. Překypujete vitalitou, jste vyrovnaní a máte najednou mnohem více času než dřív. Váš lékař je nadšený vašimi krevními hodnotami, váš šéf vašimi nápady. Zimu proděláte bez nachlazení a léky na snížení krevního tlaku můžete vysadit. To všechno ? a mnohem více ? moc nestojí. Denně 30 minut. Začněte se prostě hýbat. Na to není nikdy pozdě.
  PSYCHIKA>> Okamžik, kdy se musíme rychle rozhodnout, v krátkém čase odvést dobrou práci či pružně se přizpůsobit nějakému rozhodnutí. Ve stresu se cítíme pod tlakem, který je snad od nepaměti považován za ohrožující. Proto se snažíme najít způsoby, jak se stresu bránit. Asi je snadné si představit, jak takové „obrnění“ může vypadat na tělesné úrovni: proti stresu si vytvoříme „tukové hradby“. Mechanismus „obrnění se“ je navíc umocněn naší tendencí sáhnout ve stresu po rohlíku, pizze, čokoládě…
  Naštěstí v sobě nosíme i daleko tvořivější možnosti jak stres rovnovážně zvládat, aniž bychom si museli vytvářet ochranu ve formě tukových zásob. Stačí je objevit.
  DETOXIKACE A ČIŠTĚNÍ>>> To je nepříjemné slovo, zní dost tvrdě. Znamená v podstatě „odjedování“. V dnešní době se s tímto jevem setkáváme stále častěji. Naše tělo je neustále ovlivňováno různými jedy (toxiny), chemikáliemi, prachem, kouřem, smogem ze vzduchu, vody a potravy. Tělo je od přírody vybaveno jistou schopností jedy z těla vylučovat – detoxikovat.
  Má k tomu orgány jako jsou játra, ledviny, střevo, ale také plíce a kůže. Když je těchto jedů hodně a tělo je nestačí vylučovat, hledá si cestu, jak se jich zbavit. Náhradní cestou je kůže. Na povrchu se nám objevují různé nemoci, kožní reakce, alergie, ekzémy, akné apod. A většinou jde o zrcadlo vnitřních poměrů.