Možná si říkáte: „Nerozumím tomu, proč moje váha nenápadně, ale stále přibývá, zatímco jím stejně nebo dokonce méně jídla.“

    Lidský organismus je geniální továrna na přežití. S přibývajícími léty snižuje tělo spotřebu energie, a tak přibíráme kila, aniž bychom začali jíst víc. První, co většina lidí při nadváze zvolí, je míně jíst, což vede k nedostatku živin a nadměrnému ukládání energetických rezerv ze stravy. Ale žádná drastická omezení ani diety nejsou řešení!
    Pokud z jakéhokoliv důvodu začnete omezovat přísun jídla – živin, byť třeba jediné, tělo se začne bránit a naopak má tendenci si dělat větší zásoby. A tak po krátkodobém úbytku, začíná váha opět přibývat ještě rychleji. Navíc, aby tělo šetřilo energií, zpomalí metabolismus a vy pozorujete větší únavu. Celková kondice a zdraví se zhorší. Proto je nutné začít pracovat postupně nabírat.
    Pokud jste za posledních 5 – 10 let nabrali 5?10?20 kg, znamená to: jestliže nic nezměníte, za dalších 5 – 10 let budete mít 10?20?40 kg nadváhy a s tím pochopitelně spoustu zdravotníchproblémů.
    Programy zdravého hubnutí: pro ženy, pro muže >>