Stále pospícháte, jste hladoví, unavení, ve stresu? Stravujete se v rychlých občerstveních, konzumujete sladkosti, celý den nejíte a večer prožijete u lednice? Ptáte se, jakou potravinu máte ve svém jídelníčku omezit? Kterou potravinu do jídelníčku naopak přidat? Jak má vypadat Vás optimální jídelníček?

cíl programu: postupná změna stravovacích návyků, pochopení a osvojení si základních zásad zdravého stravování, sestavení osobního jídelníčku na hubnutí

program je určen pro ty z vás, kdo:

 • nejste spokojeni s tím, jak se stravujete, a hledáte odbornou i praktickou pomoc
 • tušíte, že pokud se současným nezdravým způsobem budete stravovat dál, budete za pár let nemocní
 • žijete náročným životním stylem (hodně práce a málo času) a potřebujete stále dostatek energie
 • jste maminky a manželky a chcete pro svou rodinu vařit zdravě
 • sportujete (rekreačně, vrcholově)
 • chápete, že váš zdravotní stav velmi úzce souvisí s výživou
  Mnozí z nás vyrostli na tradiční české kuchyni, ať to bylo jen ve školní jídelně nebo doma. Z pohledu zdravého stravování se česká klasika bohužel nedá zařadit zrovna na přední místa.

A co vlastně znamená ?zdravě jíst??

  Každý si pod tím představí něco jiného. Někdo vločky či sojové maso, jiný kopce syrové zeleniny nebo naklíčenou pšenici. To nezní příliš lákavě. Zdravý jídelníček by měl být sestavený tak, aby nezatěžoval náš organismus, ale aby ho naopak vyživoval a dodával vše potřebné pro správné fungování těla. Jídla, která jíme, by nám samozřejmě měla chutnat a také by měla být přizpůsobená našemu životnímu stylu. Za odměnu pak budeme cítit více lehkosti, energie a vitality. Nadváha, špatná pleť, zažívací a jiné zdravotní problémy se nás s největší pravděpodobností nebudou příliš týkat.
  Naučíme se, jaké potraviny si vybírat, jak si sestavit jídelníček z kalorického i nutričního pohledu, jak má vypadat pitný režim, které potraviny nahradit jinými, jak vařit, aby nám jídlo chutnalo a současně nebylo příliš kalorické, co vařit pro děti, zda jíst uzeniny, fast food a jak vypadá zdravé mlsání. Dozvíte se také o emulgátorech a barvivech obsažených v potravinách, o biopotravinách a zdravém nakupování. Společně ušijeme jídelníček na míru podle toho, co vám chutná, co je pro vás reálné vařit a nakupovat, a přesto podle pravidel ?zdravé kuchyně?. Pro maminky a kuchařky máme připravené spousty dobrůtek a receptů, které můžete zařadit do vašeho vaření, aby bylo zdravé a přesto chutné.
  Po dobu trvání programu vám budeme jakýmsi osobním trenérem, jenž radí, motivuje i kontroluje. Budeme vás podporovat tak dlouho, až se vaše nové zvyky stanou každodenní rutinou.

program zahrnuje:

 • sestavení osobního jídelníčku (který vám bude chutnat)
 • osobního poradce, podporu a motivaci
 • konzultace, odborné informace a materiály
 • program detoxikace a vyživení organismu