• Občas se ke svému tělu nechováme příliš přátelsky – cpeme do něj hamburgery, přesolené brambůrky, tučná jídla, spoustu kávy, cigaret. Místo abychom se protáhli sportem, raději jezdíme auty, žijeme ve stresu a našeho těla se neptáme, jestli se mu to líbí, nebo ne. Přesto se samo čas os času ozve – tu a tam něco zabolí, podrážděný žaludek zazlobí a kvůli cigaretě už nestačíme dobíhat tramvaj tak často. Naše pokožka je zešedlá, jakoby bez života, a my jsme nervózní, unavení, malátní a podráždění. Přestáváme se cítit ve své kůži a řešíme to po svém ? více kávy, cigaret, odpočinek u televize. Dočasně se nám uleví. Bohužel opravdu jen dočasně.

  Myšlenka pročištění organismu vzešla z naprosto jednoduchého základu: Za všemi civilizačními nemocemi stojí toxiny. Pokud se toxiny odstraní a tkáně nejsou nenávratně porušeny, zbaví se organismus nemoci sám.

  Očista těla je velmi důležitá. Zejména ta preventivní. Rozdíly v hygienických návycích dnešního člověka a člověka, který žil před 100 lety jsou obrovské. Zatímco blíže ke středověku umírali lidé spíše na infekční choroby, dnes je zřejmý posun k nemocem chronickým – civilizačním. Jenže co se týká vnitřní hygieny těla, tak stále přežívá středověké myšlení. Stále čekáme, až nás něco začne bolet, zda onemocníme rakovinou či ne. Když takové věci nastanou, spíláme na osud a domníváme se, že s tím už nelze nic dělat. Přitom víme, jak pečovat o motor automobilu, který benzín je vhodný a co je třeba pravidelně promazat.

  Z principu detoxikace vyplývá, že pokud bude člověk udržovat svoje tkáně v čistotě, není možné, aby najednou onemocněl nějakou zákeřnou civilizační nemocí. Je také vysoce nepravděpodobné, že vůbec onemocní některým chronickým onemocněním a rovněž má větší šanci se vypořádat i s příznaky nemocí akutních.

  Nejčastějšími skupinami toxických látek jsou:
  – chemické látky
  – karcinogeny
  – pesticidy
  – viry
  – bakterie
  – plísně
  – radioaktivní zátěže
  – těžké kovy
  – psychické toxiny

  Samozřejmě nejlepší by bylo změnit od základů celý náš život – dopřávat si dietní a zdravá jídla, dostatečně se pohybovat, umět relaxovat, nekouřit a nepít alkohol.
  Pokud již z jakýkoliv důvodu nechcete rázně změnit svůj život, dopřejte vašemu tělu alespoň čas od času to, co tolik potřebuje – pročišťovací kúru ? detoxikaci.
  Kde a jak začít? Poradíme vám!

  Takže nezapomeňte: Právě tak jako pravidelně uklízíme naše domácnosti, kabáty dáváme do čistírny, špinavé prádlo vypereme v pračce, bychom měli pravidelně čistit naše vlastní těla. A o tom je právě detoxikace.