Proč moje váha nenápadně, ale stále přibývá, zatímco jím stále méně jídla?

  Lidský organismus je geniální továrna na přežití. S přibývajícími léty snižuje tělo spotřebu energie, a tak přibíráme kila, aniž bychom začali jíst víc. První, co většina lidí při nadváze zvolí, je méně jíst, což vede k nedostatku živin a nadměrnému ukládání energetických rezerv ze stravy. Ale žádná drastická omezení ani diety nejsou řešení! Pokud z jakéhokoliv důvodu začnete omezovat přísun jídla – živin, byť třeba jediné, tělo se začne bránit a naopak má tendenci si dělat větší zásoby. A tak po krátkodobém úbytku začíná váha opět přibývat, a to ještě rychleji. Navíc, aby tělo šetřilo energií, zpomalí metabolismus a vy pozorujete větší únavu. Celková kondice a zdraví se zhorší. Proto je nutné začít pracovat postupně na celkové změně návyků.

  Budu muset při vaší dietě omezovat jídlo? A nebudu mít hlad?

  Zdravé a bezpečné hubnutí poznáte podle jednoduchého pravidla: musí být zachován přísun všech důležitých a vitálních látek pro vaše tělo a snížen přísun kalorií. Vitální látky nejsou jen vitamíny a minerály, ale také bílkovina, ?správné oleje? a mnoho dalších. Pokud se jen sníží přísun jídla, tělo se začne bránit nedostatku živin a ukládá, místo aby pálilo. A pak už začíná známý jo-jo efekt. Hlady můžeme nazvat jakýmsi signálem těla o tom, že nám dochází živiny. To znamená, pokud má tělo při redukčním programu dostatek všeho co potřebuje, nebudete mít hlad. Většina z nás bohužel neodchází od stolu příjemně nasycená, ale spíš s úplně plným žaludkem. Proto se v prvních dnech programu budete cítit lehčeji než obvykle.

  Jak rychle budu hubnout?

  Zdravé hubnutí je 0,5 ? 1 kg za týden. Hodně záleží na vašem zdravotním stavu, věku, kondici, životním stylu. O něco pomaleji hubnout například ?zkušení dietáři?, kterým jejich tělo už příliš nedůvěřuje a pro jistotu si udržuje ?ukládací? režim. Avšak i tito lidé s námi úspěšně dosahují optimální váhy a dlouhodobě si jí udržují.

  Zhubnout se mi již několikrát podařilo, ale po čase jsem se vrátila na původní váhu? Co s tím?

  To je důvod, proč naše programy nenazýváme dietou, ale změnou životního stylu. Pokud budete jen určitou dobu dodržovat předepsaný režim a po zhubnutí se zase vrátíte k tomu, co bylo předtím, začnete postupně váhu nabírat. Proto nečekejte rychlokurz hubnutí, ale dlouhodobou spolupráci a nahrazení některých vašich ?starých? návyků návyky příznivějšími pro vaše tělo, a tím i váhu.

  Kdo jsou vaši klienti?

  Našimi klienty nejsou jen lidé, kteří chtějí svou váhu redukovat o větší počet kilogramů, ale stávají se jimi i ti, jimž postačuje ubrat 2 – 3 kila na vytvarování postavy např. na bříšku či bocích.
  Do další skupiny patří zákazníci, pro něž je důležitá celková image zahrnující nejen tvar postavy, ale také kvalitu pleti, dostatek vitality a vysokou hladinu energie po celý den. Zejména v poslední době se zvyšuje počet klientů z řad managerů, vedoucích odborů a podnikatelů, jejichž náročný životní rytmus jim příliš neumožňuje věnovat dostatek času svému zdraví a tělu, ale přesto po nich vyžaduje vysoké pracovní nasazení, profesionální vzhled a neustálý přísun energie.

  Jakou metodu používáte ? dělenou stravu, počítání kalorií, makrobiotiku??

  Každý z nás má jiný životní styl, zdravotní stav, nároky a možnosti. Každému vyhovuje trochu něco jiného, proto tolik zdůrazňujeme individuelní přístup. Každý klient má osobně sestavený plán, podle toho, co konkrétně potřebuje. Dalo by se říci, že z každé zdravé a rozumné metody používáme kousek. Na konzultacích se zabýváme velice širokým okruhem témat, z nichž pak sestavíme dlouhodobý plán. Velice důležitou roli hraje fakt, aby klient rozuměl, proč co dělá, aby mu vše dávalo smysl a bylo to reálné pro jeho životní situaci. Někteří lidé mají osobního trenéra a jiní chodí cvičit do tělocvičny, někdo se stravuje denně v restauracích a jiný si doma vaří. Proto je tak důležité ?ušít? program na míru.

  Máte další otázku? Zanechte nám zde vzkaz!