Vánoce a silvestrovské popíjení a přejídání se je již za námi. Řada lidí si dala do nového roku různá předsevzetí, mezi nejfrekventovanější tradičně patří i shození přebytečných kilogramů. Pro někoho je právě toto předsevzetí nesplnitelnou každoroční pravidelností. Nejdete na to třeba špatně?

Víte vůbec, co je to vlastně dieta? Dieta je v podstatě období, kdy člověk méně jí. Je to i váš názor? Je však třeba dodat, že člověk nejenom jí méně, ale zejména více uvažuje co, v jaké kombinaci jí, v kterou denní dobu a podobně.
Jakou dietu si však vybrat? Jaká je vhodná třeba právě pro vás? To nikdo nedokáže určit ?na dálku? a ani po přečtení tohoto článku to nezjistíte. Ale budete vědět, co můžete udělat proto, abyste se to dozvěděli. Když dieta, tak šitá na míru. A když dieta, tak musí jít ruku v ruce se změnou životního stylu.

Televizní spoty nás nabádají ke koupi zaručených přípravků na hubnutí. Ale vy opravdu věříte, že spolknete pilulku, sednete si k televizi, pustíte se do balíčku chipsů a zítra ráno se probudíte štíhlí?

 • Proč „zaručené“ diety nefungují?
   -Lidé si stanoví dietu příliš přísnou a trápí se hlady. Nakonec selhávají.
   -Lidé neomezují při dietě jen tučná a sladká jídla, ale všechny jídla. Poté se však mohou objevit zdravotní problémy a lidé dietu opět ukončí.
   -V dnešní uspěchané době chybí lidem dostatečná trpělivost a pevná vůle. Všichni chceme všechno hned.

 • A jak se hubne bez diety?

   1. léky od lékaře ?spolehlivost vysoká, ale cena bohužel také
   2. zázračné přípravky na hubnutí ? spolehlivost možná, cena vysoká
   3. operace ? bandáž žaludku ? spolehlivost střední, cena nízká
   4. operace ? liposukce ? spolehlivost střední, cena vysoká
   5. rozumná úprava stravování a přiměřené zvýšení pohybu ? spolehlivost vysoká, bez poškození zdraví a v podstatě zadarmo :o)

  Uhodnete, která odpověď je správná? Ne? Napovíme vám!