Hubnutí břicha je jeden z nejčastějších požadavků, jak žen tak i mužů, kteří touží po zlepšení své postavy. Selektivní odbourávání tuku, jako například zmíněné hubnutí břicha, zní jako velice lákavá myšlenka, je to však nemožné. Odbourávání tuku dosáhneme jedině energetickým deficitem, tzn vyšším energetickým výdejem než příjmem a to bez možnosti výběru z kterých partií se tukové zásoby odbourají. Hubnutí břicha tedy lze dosáhnout pouze v rámci celkového hubnutí.

Jak dosáhnout zmíněného energetického deficitu?

K ovlivnění toho jestli naše břicho spolu s celým tělem hubne nebo přibírá nám dobře poslouží dvě mocné páky ? na jedné straně je to výživa, tedy energetický příjem a na straně druhé pohybová aktivita tedy energetický výdej. Rozdíl mezi jmenovanými pákami nazýváme energetická bilance, která je určující pro to jakým směrem se naše tělesná váha mění.
Hlavním úkolem výživy je dodat tělu všechny živiny, které naše tělo potřebuje k životu. Chceme-li při hubnutí břicha a jak již víme i celého těla použít výživu jako zmíněnou ?mocno páku?, musíme se zaměřit na kvalitu a kvantitu toho co jíme a pijeme. Pro správné určení toho co je pro naše tělo dostačující, správné a tedy i zdravé je nejlépe využít odbornou pomoc výživového poradce, který se též často nazývá, jiným slovem, dietolog. Rada dietologa může být buď ve formě toho, že nám pouze sestaví zdravý jídelníček podle kterého se pak stravujeme nebo zvolíme rozsáhlejší komplexní program hubnutí, ve kterém s námi bude dietolog pracovat na celkové změně životního stylu.

Pohybová aktivita je, jak jsem již zmínili, druhou ?pákou?, kterou lze úspěšně použít k dosažení cíle hubnutí břicha. Avšak i zde je třeba postupovat obezřetně a pohybovou aktivitu provádět v rozumném rozsahu a intenzitě, tak aby nedocházelo k přetěžování organismu. Pro radu jaký sport, kde, kdy a jak provozovat je opět nejlépe obrátit se na odborníka ? osobního trenéra, též často označovaného jako animátor. I zde si opět můžeme vybrat od pouhé rady, přes pravidelné konzultace až po stále více populární cvičení s osobním trenérem.
Kombinace obou výše uvedených způsobů ovlivňování výsledku snahy o hubnutí břicha (tj těla), a zkušenosti odborníků, které k našemu snažení přizveme, nám dávají velkou šanci na úspěch.

David Tomšík
osobní trenér

tento článek byl převzat z portálu centra Wellnessia