• Zápasíte s kilogramy navíc a rozhodli jste se vylepšit svou postavu do plavek? Zkuste to s melouny a hroznovým vínem!
 • Je jedno, jestli máte rádi bílé nebo červené hroznové víno, toto chutné ovoce dodá vašemu tělu množství důležitých antioxidantů, jako jsou betakaroten, vitaminy C, B6 a zinek. Další látky z hroznového vína se pak postarají o ochranu srdce a zabezpečí vhodnou hladinu cholesterolu v krvi. Balastní látky podpoří funkci střev a pomáhají odstraňovat přebytečné látky z těla.
 • Červené (modré) hrozny ? obsahují barvivo, jež podporuje krevní oběh a chrání před zanesením cév. Sklenka červené šťávy z hroznů může být zdraví stejně užitečná jako sklenka červeného vína, kterou vám lékař doporučí na krvinky jako prevenci kardiovaskulárních chorob.
 • Zelené (bílé, žluté) hrozny – šťáva z nich prospívá žaludku, játrům, ledvinám a pleti. Kdo chce hubnout, ať sáhne především po tomto druhu hroznového vína, protože pomáhá účinně čistit organismus.
  • 3 HROZNOVÉ DNY
 • Nebojte se, takové 3 očistné dny nebudou pro vás vůbec hrozné! Chcete-li shodit 2 kg za 3 dny, potřebujete k tomu hroznové víno a trochu dobré vůle. Opravdu jen trochu, neboť tentokrát budete při hubnutí vlastně mlsat. Hrozny vám dodají okamžitě energii a zaženou chuť na sladké, takže po celou dobu budete mít i dobrou náladu. Nezapomeňte ale dodržovat pitný režim. Můžete pít jemně sycené minerální vody, bylinkové a ovocné čaje, samozřejmě neslazené, případně čerstvou šťávu z hroznů.
  • NA STARTU
 • Snídaně – nízkotučný tvaroh s pokrájenými kuličkami hroznového vína
  Svačina – samotné čerstvé hrozny
  Oběd ? celozrnný chléb namazaný Lučinou, pokrytý trochou strouhaného tvrdého sýra a kuličkami hroznů překrojených na půlky. Zapíjejte koktejlem z hroznové šťávy, citronové šťávy a vody.
  Večeře ? filety (nebo nízkotučné maso) podušené na trošce oleje s hroznovým vínem
  • UPROSTŘED
 • Snídaně ? krajíček celozrnného chleba namazaný Lučinou a s pokrájenými kuličkami hroznového vína Svačina – samotné čerstvé hrozny Oběd ? 100 g kuřecích prsíček opečte na oleji a okořeňte. 150g hroznů a 100 g celeru nakrájejte na malé kousky, smíchejte a podávejte s kuřecím masem. Smíchejte 50 g sýra cottage s nízkotučným jogurtem, osolte, opepřete a přelijte touto směsí maso s hrozny a celerem. Večeře ? 150 g 30 % eidamu či balkánského sýra, 100 g hroznového vína
  • FINÁLE
 • Snídaně – 1 nízkotučný jogurt (1,5 % tuku) a 100 g hrozna Svačina – samotné čerstvé hrozny Oběd ? krůtí maso s hroznovým vínem. Rozpusťte 1 lžičku medu ve 2 lžících horké vody. Osmažte po dobu asi tří minut v pánvi na 2 lžičkách oleje 130 g krůtích prsou nakrájených na plátky. Maso vyndejte a udržujte v teple. Do pánve vložte 150 g hrozna a zahřejte, přimíchejte vodu s medem a nechte chvíli vařit. Dochuťte sójovou omáčkou a podávejte s krůtím masem. Večeře ? sýrový talíř. Na 100 g ledového salátu naservírujte 125 g sýra cottage a 100 g hrozna. Salát pokapejte olivovým olejem.
 • TIP
  Na plné obrátky
  Pokud chcete nastartovat hubnutí ještě rychleji, můžete den před třídenní dietou začít výlučně hroznovým půstem. Během tohoto dne snězte 1,5 kg hrozna, a to nejlépe asi tak v šesti porcích. Přitom nezapomínejte pít dostatek neslazených tekutin, pijte je však jen mezi jídly, nikoli při samotné konzumaci hroznového vína.