?Tak děti, zítra jdeme na preventivní prohlídku k panu zubaři, tak ráno moc nesnídejte a nezapomeňte si vyčistit pěkně zoubky, ať si neuděláte ostudu!? ponouká nás paní učitelka den před obávanou návštěvou nejneoblíbenějšího doktora.
    ?Vyčistila sis zuby?? zeptá se mě ráno mamka. ?Jasně, mami, nejsem už malá holka,? vypnu hrdě svou devítiletou hruď. Už ať to mám za sebou, začínám mít pořádný hlad. Nic jsem totiž kvůli zubařovi nesnídala. Kdy už přijdu na řadu?
    ?Tak pojď, holčičko,? vyzve mě milá sestřička. Moc se mi tam nechce, ale vidina, že se už brzo budu moci najíst mě osmělí. ?Aaaa, tady to vypadá na zkažený zoubek,? zkoumá zubař pečlivě každou skulinku mého chrupu. Proboha, jen to ne! Kaz! Jenže to už se rozezvučí děsivý zvuk zubní vrtačky?.
    ?A teď aspoň dvě hodiny nekousat!? nakáže sestřička přísně a vystrčí mě ze dveří. ?Bolí to?? špitne Klárka, kterou to teprve čeká. ?Ále, vůbec ne,? mávnu rukou. Mnohem víc mě tíží něco jiného. Svačina. Ta houska s máslem, šunkou a sýrem, na kterou se mi už teď sbíhají sliny, ale do níž si kousnu nejdříve za dvě hodiny! Nesnáším zubaře!