Žijeme proto, abychom jedli? Nebo jíme proto, abychom žili?
  Zajímá vás, jak to mám já? O dietách, nešvarech, strastech i slastech života kolem stolu s trochou nadsázky. A až vás příště bude honit mlsná, ochutnejte trochu humoru. Zaručeně po něm nepřiberete!
  Vaše Valerie

  ?Tak a už toho mám dost!? rozčiluji se už snad posté před svou kamarádkou Sylvou. ?Cvičím, snažím se nejíst a kila dolů stejně nejdou. Všechno se proti mně asi spiklo.? Sylva se zatváří přemýšlivě. ?Holka, nedávno jsem v jednom časáku četla, že nejúčinnější na hubnutí jsou takový ty náplasti? Nalepíš si to, a i když jíš, co chceš, nepřibíráš. Naopak, měla bys po tom dokonce i zhubnout?? ?Já nevím, moc tomu nevěřím,? namítám. Sylva taky krčí rameny. „Já to nezkoušela…“
  Jenže to bych nebyla já, abych nevyzkoušela další ze zaručeně nejúčinnějších způsobů hubnutí? Netrvá to ani dva dny a vypravím se do lékárny?
  ?Dobrý den, já bych potřebovala něco na spalování tuků, něco účinného?? Mladý lékárník se poškrábe na bradě. ?No, slečno, máme tu třeba nějaký tabletky, ale znáte to, nic není stoprocentní, a pokud se k tomu člověk není ochoten hýbat?? Co ty víš, co já jsem nebo nejsem ochotna, hezkounku! pomyslím si. ?Já vím, já vím,? přeruším ho chvatně. ?Já nechci tabletky, já myslela… moje kamarádka někde četla, že existují nějaký zázračný náplasti?? Lékárníkovi se rozsvítí očka. No vida, holomek, zná to a nechtěl mi o tom říct. ?No náplasti, ty máme,? vytáhne krabičku obyčejných náplastí na různá menší poranění. Takové, kterých mám sama v lékárně taky několik. ?Ale já myslela ty na hubnutí?? hlesnu. ?No ano, tyhle sice nevypadají nijak zázračně, ale účinek je zcela stoprocentní?? ?Jak to?? nic nechápu. Tohle se mi nechce líbit.
  Mladík v bílém plášti se rozesměje na celé kolo. ?No, mladá dámo, nalepíte si to na pusu, a když to takhle vydržíte několik týdnů, výsledek se jistě dostaví? A skoro zadarmo!? volá za mnou ještě, ale to už rudá až za ušima opouštím lékárnu. Já tu Sylvu zabiju!
  A sem vkročím znovu jedině, až budu o deset kilo lehčí!