• Vzhůru k domovu
  23. 6. 2006

   Dnes jsem celý den přemýšlela, jak přežít víkend u rodičů na Jižní Moravě. Jestli je totiž někde krásně a skvěle, tak je to právě tam. A jestli je někde opravdu výborné jídlo a pití a víno? – tak je to taky tam. A u mých rodičů to platí dvojnásob. Co teď budu dělat? Co když se mamka urazí, že si nechci dát nic z jejích dobrot? A táta si ze mě zase bude utahovat a říkat mi, že je to jednoduché, protože aby člověk nebyl tlustý, stačí jen? no víte co. Ach jo ? to je zase situace!!!
   Odpoledne se můj problém přehoupnul do jiné roviny ? co budu u našich jíst? S Monikou jsme během našeho setkání probraly, jak si má člověk rozplánovat jídlo a jak do něj zařadit i takové, které má rád. Moc nerada bych třeba přišla o sobotní grilování s rodinou.
   Ještě než jsme s manželem vyrazili, sebrala jsem odvahu a zavolala domů. ?Ahoj, mami! Víš, ty si asi budeš říkat, že jsem divná, ale já jsem se konečně odhodlala a pokouším se zhubnout. Takže některé věci vůbec nesmím jíst. Ale to je jedno ? chtěla jsem se tě vlastně jenom zeptat, jestli si mám s sebou přivézt zeleninu a kuřecí mas,o nebo doma nějaké máme?? ? Mamka chviličku zaraženě mlčela a pak (k mému úžasu) povídá: ?Ve skleníku už máme okurky, ale jiná zelenina ještě není, tak si něco přivez a kuřecí maso jsme včera poslední spotřebovali.? Oněměla jsem úžasem ? žádné poznámky, žádné dotazy. ?Tak jo, já si všechno přivezu. Tak zatím, my za chvíli vyrážíme, kolem sedmé budeme u vás.?
   Pokud nesledujete deníček paní Marcely pravidelně, můžete si jej přečíst pěkně vcelku!!! Čtete zde >>