• Jdu do toho!!!
  15. 6. 2006

   Dnes jsem dočetla deníček paní Ivy a celé webové stránky od začátku až do konce. Nevynechala jsem žádné místečko, a některé jsem četla dokonce dvakrát. Nenašla jsem nic, co by se mi nepozdávalo… Ale stejně jim nevěřím!
   Pod dojmem deníčku jsem během obědové přestávky v práci stvořila dlouhatánský mail popisující moje trampoty s nadváhou a hubnutím a odeslala jej dietoložce Monice. Rozhodla jsem se, že si Moniku a její teorie vyposlechnu na první ? hodinové konzultaci.
   Netrvalo dlouho a zazvonil mi telefon.
   Ozval se příjemný hlas a představil se mi jako Monika Divišová. Chviličku jsme spolu mluvily a Monika mi navrhla dva termíny. Ten druhý byl dnes. ?Přijdu.? Odpověděla jsem. A těsně před čtvrtou jsem vystupovala po schodech do 3. patra Centra péče o člověka.
   Otevřela mi usměvavá maličkatá osůbka, vedle které jsem musela vypadat jako Golem. Podala mi ruku na pozdrav a uvedla do příjemné světlé místnosti, jejíž příjemnou atmosféru kazila pouze digitální váha.
   Monika mi přinesla bylinkový čaj, sedla si proti mně a začaly jsme si povídat. Asi to se mnou neměla lehké ? ale důvěřujte cizímu člověku, který Vám slíbí, že Vám pomůže hubnout!
   Nejdřív jsem hodně mluvila já a pak jsem konečně pustila ke slovu Moniku. Popisovala mi, jak pracuje ona a její kolegyně, vysvětlila, proč mají lidé nadváhu nebo dokonce trpí obezitou, jaká je spojitost mezi způsobem života, výživou a tělesnou hmotností. Byla jsem nastavená tak, že jí stejně neuvěřím ani slovo a připravená jí začít vyvracet teorie, které mi bude přednášet a kterých je plný internet. Bohužel (nebo bohudík) se tak nestalo. Přesvědčí mě všechno, v čem je kus ?zdravého selského rozumu? a to, co mi Monika vyprávěla, bylo naprosto logické. Až jsem se divila, že jsem na něco tak logického nepřišla sama ? jenže to je právě to ? k tomu už musí mít člověk odborné znalosti a hlavně zkušenosti, protože co člověk, to originál.
   Monika mi pověděla o potravinových doplňcích, koktejlech, bylinkách, detoxikaci organismu, spalování tuků, rovnováhou mezi příjmem a výdejem energie. Pozorně jsem poslouchala a musela jí dávat zapravdu.
   Pomalu jsme se dostaly k závěru. Monika mi dala na výběr z několika programů dle jejich finanční náročnosti a komplexnosti a dala mi čas na rozmyšlenou. A byl čas k odchodu. Jenomže najednou jsem se zasekla ? přece neodejdu a nebudu další týden nebo dva, nebo bůhví kolik týdnů zase jenom nabírat kila nebo stagnovat!!! Podívala jsem se na Moniku: ?Moni, já bych do toho chtěla jít, protože se mi to zdá opravdu logické, ale pořád tomu nevěřím. Už jsem se tolik natrápila a prostě nevěřím tomu, že to bude fungovat a nechci jen tak zbůhdarma vyhodit peníze.? Monika zareagovala překvapivě ? zřejmě jsem nebyla ani první, ani poslední případ. Bohužel hodně lidí trpících obezitou nebo majících nadváhu už dávno ztratilo důvěru díky zázračným pilulkám, strojům a dietám, po kterých ZARUČENĚ zhubnete.
   Znovu jsme zasedly ke stolu a společně vymyslely řešení, které pro mě bylo přijatelné.
   Odcházela jsem se svým prvním koktejlem ?na zkoušku? a třemi proteinovými tyčinkami.
   ?Blahopřeji k Vašemu rozhodnutí,? rozloučila se se mnou Monika a její další kolegyně.
   Další ?rande? jsme si dohodly na příští týden.
   Pokud nesledujete deníček paní Marcely pravidelně, můžete si jej přečíst pěkně vcelku!!! Čtete zde >>