Fitness bychom mohli definovat jako součásti zdravého životního stylu a způsoby správných návyků, dobrá tělesná kondice a dobré zdraví. Určitě každý z nás toto slovo někdy slyšel. Ať už od přátel, kolegů ze zaměstnání, kteří se pyšní velkými rameny, silným hrudníkem, nebo pevným břichem. Pro ty, kteří fitness ještě nenavštívili a přemýšlejí, jestli to zkusit, jsou následující řádky trenéra Petra Ostena.

Pokud se rozhodnete začít cvičit, je velice nutné uvědomit si, čeho cvičením chcete dosáhnout a kolik času jste ochotni tomu věnovat. Pak si můžete si vybrat některé ze sportovních center, která nabízejí širokou škálu možností jako je posilovna, aerobic, squash, bazén a podobně, nebo jednoduše začít se cvičením doma. Doma jste však omezení pouze na určitou formou cvičení, můžete zkusit třeba jógu, kalanetiku, protahovací cvičení? Jestliže se rozhodnete pro cvičení v posilovně, je nutné počítat s určitým prostorem pro čas a finančními prostředky.

To nejdůležitější je však se rozhodnout udělat něco pro svou maličkost. Nejčastějším motivem k tomuto rozhodnutí je zlepšení vzhledu, až pak většinou následuje zvýšení fyzické zdatnosti, držení těla, celkové zpevnění a zesílení. Postupem času se vám toto stane samozřejmostí a jistou zdravou závislostí. Lidské tělo je od toho, aby se hýbalo. Je velkým rozdílem však pohyb ve sportovní aktivitě, narozdíl třeba od celodenního nákupu v obchodech. Každou sportovní aktivitou, ať je to kterákoliv (krom zvedání půllitrů piva) si člověk zdokonaluje nejen svou tělesnou schránku, ale získá tím i psychický a duševní odpočinek.

I z pohledu rodičovství je pro děti dobrým vzorem, když jejich rodiče sportují, a ukazují tak dětem, že je i něco jiného, než jen sezení u počítače, přecpávání se sladkostmi u televize. Nevymlouvejme se na nedostatek času. Člověk tím jen šidí sám sebe a začíná, až když mu to přátelé, či lékař doporučí. Neváhejte tedy, vaše tělo vám to mnohonásobně vrátí a vy se budete cítit mnohem lépe!