Léto se pomalu blíží a vy si začínáte dělat starosti s tím, jak budete po zimě vypadat v plavkách? Nemusíte se už bát odložit tlusté vrstvy oblečení, které vám překrývaly nějaké ty faldíky! Poradíme vám, jak se do léta zbavit přebytečných kil a hlavně cítit se fit a vypadat dobře. Zapomeňte však na dietní rychlovky, zdravé hubnutí by mělo probíhat pomalu a v psychické pohodě. Právě teď je ideální doba pro zahájení nejen hubnutí, ale i pro jarní úklid v našem organismu jak tedy začít s detoxikací a zbavit tělo jedů, které jsme během zimy nasbírali.

Inspirujte se našimi zaručenými triky na hubnutí a detoxikaci:
1. Zvyšte pitný režim – zapomeňte na různé ochucené minerální vody a jiné nápoje, pijte hlavně čistou neperlivou vodu nebo bylinkové čaje v dostatečném množství – alespoň 2,5-3l tekutin denně. Pro snadný průběh detoxikace jsou dobré čerstvé ovocné a zeleninové šťávy, které podporuji vylučování toxinů z těla.
2. Přidejte pohyb alespoň 2-3x týdně – pokud to počasí jen trochu dovolí, jděte na procházku na čerstvý vzduch, zkuste běhání, in-line bruslení, kolo apod. Povzbudíte tak nejen metabolismus, ale i lymfatický systém a kila půjdou krásné dolů.
3. Zvyšte objem vlákniny ve stravě – pročištěním trávicího traktu umožníte tělu lépe vstřebávat živiny a vitaminy z přijaté stravy. Přidejte do vašeho jídelníčku zeleninu, ovoce, celozrnné výrobky, ovesné otruby a nezapomínejte ani na potravinové doplňky.
4. Jezte pravidelně – nevynechávejte svačiny a nezapomínejte na žádné z hlavních jídel. Snažte se jíst pravidelně v menších porcích a to i přesto, že nebudete mít pocit hladu. Budete mile překvapeni, jak hubnutí půjde, ačkoliv budete jíst paradoxně více, než předtím. Během hubnutí byste rozhodně neměli hladovět!
5. Dostatek bílkovin – základem každého jídla by měly být potraviny s vyšším obsahem bílkovin, které oproti sacharidům a tukům mají velkou sytící schopnost a jsou proto vhodné během hubnutí a napomáhají vyššímu spalování tuků. Vhodnými zdroji jsou např. nízkotučné sýry (cottage, lučina, olomoucké tvarůžky), zakysané mléčné výrobky (bílé jogurty s probiotickou kulturou, acidofilní mléka, neochucené kefíry), maso, ryby a zapomínat byste neměli ani na luštěniny a sójové výrobky.
6. Omezte příjem sacharidů s vysokým glykemickým indexem (GI) – zapomeňte na bílý cukr, sladkosti, bílé pečivo a těstoviny které nejsou celozrnné. Po potravinách s vysokým GI je brzy hlad a chutě na sladké, proto nejsou během hubnutí vůbec vhodné.

Nevíte, jak se sami pustit do hubnutí a jarní očisty? Svěřte se do rukou odborníků, kteří vám poradí, jak vyčistit váš současný jídelníček a pomohou se zdravým stravováním. Vyzkoušejte náš osobní jídelníček nebo program komplexního hubnutí na našich internetových stránkách www.hubnuti.org. Ve dvou se to lépe táhne a nebudete na hubnutí sami.