Nadváha a vyčerpání? Komu to dát za vinu?
Přitom pomoc těžká není – zbavte se svých toxinů!

Jste unaveni, vaše tělo nepracuje na sto procent? Doplňte energii, ukliďte si v těle, a zbavte se tak škodlivin, které jste nasbírali.

Se zvyšujícím se věkem klesají samočisticí schopnosti těla, odpadní produkty látkové výměny a toxiny se hromadí. Nevyloučené škodlivé látky se ukládají v těle a vy se pak necítíte zrovna fit. Určitě jste nijak nepozorovali, že byste se ?zanášeli?, nezdravé stravování totiž docela dlouho nepřináší potíže, ale později? později se nestačíte divit, že jste unaveni, máte trápení s menstruací, špatné zažívání, bolí vás hlava, klouby, špatně se vám dýchá, trpíte alergiemi, zácpou, vyrážkami, lámou se vám nehty, nic si nepamatujete, jste v depresích, nemůžete spát a navíc sebou taháte přebytečná kila?
Nechtěná kila přibývají moc rychle, ale hubne se naopak příliš pomalu. Obě tyto nepříjemnosti mají stejný původ. Přijímáte prostě víc kalorií, než spalujete. Aby to nebylo tak jednoduché, mnohé z potravin obsahují toxiny, které ještě podporují nárůst hmotnosti a mohou zpomalovat i ten nejpečlivěji dodržovaný dietní plán.

  Ach ty toxiny

Relativně neškodné toxiny jako je kofein nebo alkohol ve větším množství dokážou ničit důležité enzymy, které tělo potřebuje ke spalování tuků. Nedostatky vitaminů a minerálů také hubnutí zrovna nepodpoří, pro spalování tuků je kupříkladu velmi důležitý hořčík, který je však likvidován stresem. Stres navíc zvyšuje hladinu hormonu kortizonu, který stimuluje chuť k jídlu a podporuje tukové buňky, aby shromažďovaly tuk. A v neposlední řadě toxiny kazí vaše snahy o shazování kilogramů tím, že zadržují tekutiny v těle a způsobují další vážné zdravotní potíže.

  Co to ten toxin vlastně je?

Toxinem může být jakákoli látka, která má na tělo škodlivé účinky a vede tak k intolerancím, alergiím a všeobecnému pocitu nemoci. Toxiny najdete ve vodě, kterou pijete, v jídle, které jíte, i ve vzduchu, který dýcháte. Ano, jsou to třeba alkohol, kofein, nikotin, pesticidy, další znečišťující látky, škodlivé tuky, cukr, stres? Dobrá zpráva je, že našemu tělu byla dána schopnost vyloučit toxické látky vcelku pohotově.

  Samočištění nestačí

Výbornou čističkou samočisticího systému těla jsou játra, kam putují ve vodě nerozpustné toxiny, které se tam mění díky enzymům na rozpustné ve vodě a ledvinami nebo střevy vycházejí ven z těla. Pokud jsou játra přesycená toxiny, přesouvají se do tukových zásob, kde páchají dočasně sice méně škod, ale způsobují nadváhu? Kůže, největší orgán těla, zase pomáhá vylučovat toxiny potem, plíce odstraňují z těla oxid uhelnatý. Významně odstraňuje tělesný odpad a chrání imunitu lymfatický systém, který coby důmyslný systém kanálků prochází do všech částí těla. Přesto to většinou stále nestačí a tak třeba vydat se svému tělu na pomoc?

  Váš očistný plán

Pro očistu těla je dobré absolvovat ?detoxikační dietu? – pití vody, ovocných a zeleninových šťáv, bylinných čajů, naordinovat si celkovou očistu ?zvenku i zevnitř?.
Čistící období může být různě přísné a trvat různě dlouhou dobu podle vašich potřeb. Detoxikace by měla ale vždy probíhat po malých krůčcích. Vy sami byste měli vycítit, jak přísně se do ?úklidu? těla pustíte. Inspirujte se zásadami, které jsou základem pro všechny typy ozdravění unaveného těla.

 • 1. Alfou a omegou je začít se stravovat vyváženě. Nejočistnějšími potravinami jsou ovocné a zeleninové šťávy, syrová strava, klíčky, listová zelenina, ostatní zelenina, celozrnné obiloviny, luštěniny, semínka.
 • 2. Nezapomínejte pít alespoň dva až tři litry čisté neperlivé vody a bylinkových čajů. Výborné jsou také čerstvě vylisované šťávy z ovoce a zeleniny.
 • 3. K očistě těla přizvěte bylinky. Nejlepšími čističi jsou kopřiva a smetanka lékařská. Popíjejte 3x denně šálek bylinkového odvaru. Kopřiva čistí krev, játra a pleť, pampeliška odlehčí zažívacímu traktu.
 • 4. Pohyb povzbudí krevní oběh, zlepší náladu, zatočí se stresem, posílí kardiovaskulární systém a pokud budete sportovat poctivě, navíc shodíte přebytečné kilogramy. Podpoříte-li navíc lymfatický oběh saunováním a masážemi, vaše tělo začne rychleji odvádět z těla nečistoty a vaše pokožka se rozjasní a vyhladí.
 • 5. Naslouchejte sami sobě, intuitivně vycítíte, jak hluboce se do očisty těla pustit. Můžete krátkodobě vyzkoušet úplný půst, ale jen, pokud se na to cítíte. Raději začněte měnit nezdravá jídla za ovoce a zeleninu a uvidíte, že se budete brzy cítit lépe!

  Jak poznáte, že se úklid podařil? Velmi snadno – zvýší se vaše obranyschopnost organismu, vyjasní nálada, upraví zažívání (klesne hladina krevního cukru a tuků, cholesterolu, stresových hormonů), zlepší se stav pleti, zvýší se celková energie a životní pohoda!