• Vaše známá poslední dobou vypadá skvěle, optimismus z ní jen srší, je ve formě a zvládá mnohem víc věcí? Zeptejte se, jak to dělá. Odpoví vám jednoduše: ?Chodím do ?fitka?!

   Myslíte si stále, že fitness centrum znamená jen posilovna? Nebo, že fitness centra jsou jen pro muže? Omyl! Dnešní fitness centra nebo chcete-li fitness studia poskytují mnohem širší nabídku.

   Nabídka služeb ve fitcentrech se liší (přičemž je zřejmé, že více toho naleznete ve velkých zařízeních ve větších městech). S čím vším se tedy můžete setkat? Základem každého fitcentra bývá již zmíněná posilovna. Zajímá-li vás právě cvičení v posilovně, pak neváhejte nechat si předtím poradit od speciálně školeného trenéra, který vám nejen doporučí, jak na jednotlivé stroje, určí nejvhodnější posilovací cviky právě pro vás, ale taky poradí, jak často cvičit a s jakou intenzitou. Další aktivity, které každé větší fitcentrum nabízí bývají aerobik, kalanetika, body-styling, poweryoga a další. Velmi rozšířeným a intenzivním cvičením je spinning nebo indoor cycling.
   Pro náročnější klienty se začaly otevírat tzv. uzavřené kluby, ve kterých se lze dočkat velice individuální péče, která v sobě zahrnuje osobního trenéra, vypracování kondičního plánu cvičení dle zdravotního stavu a cílů zákazníka. Tím je myšleno především to, jestli je hlavním úmyslem klienta vytvarovat si postavu anebo shodit přebytečná kila. K dalším výhodám uzavřených klubů patří v podstatě neomezený přístup během dne a využívání dalších možností klubu bez poplatku. Může se jednat o saunu, vířivé koupele a další regenerační záležitosti. Za komfort se ale platí, takže se připravte, že si budete muset sáhnout o něco hlouběji do kapsy.
   Obáváte se, že vaše zatím neforemné tělo bude středem pozornosti ostatních? Žádný strach, všichni cvičící mají dost starostí sami se sebou! Také zapomeňte na to, že by cvičení ve fitcentrech bylo záležitostí mladších ročníků. Některá fitcentra mají dokonce programy pro seniory či rekonvalescenty, a to ve formě různých zdravotních kondičních cvičení.
   Chce si to pouze vyhradit určitý čas v týdnu, který budete věnovat své fyzické kondici a uvidíte, že kromě dobrého pocitu z toho, že děláte něco pro své zdraví, se vám začne i hezky formovat vaše tělo. A nejen to!
   Posilujte i psychiku!
   V současnosti je moderní aktivní a dynamický způsob života, jehož rytmus není určen jen prací a dalšími povinnostmi. Důležitou součástí tohoto životního stylu je zbavování se napětí akumulovaného během dne prostřednictvím zdravé fyzické aktivity.

    Víte, jaké jsou nejdůležitější důvody žen a mužů, proč se věnují cvičení?
    ŽENY: 1. kontrola váhy, 2. dobrý pocit z cvičení, 3. pocit energie, 4. svalový tonus, 5. příznivé účinky na kardiovaskulární systém.
    MUŽI: 1. svalový tonus, 2. pocit větší energie, 3. příznivé účinky na kardiovaskulární systém, 4. kontrola váhy, 5. snížení stresu.

    10 důvodů chodit do posilovny:

   1. Přiměřeně svalnaté a pevné tělo vypadá pěkně i zdravě.
   2. Cíleně tvarovat tělo lze lépe v posilovně než jakýmikoli jinými sporty.
   3. Lze zde ideálně kompenzovat pohybové stereotypy, zatížení ze zaměstnání.
   4. Lze zde provádět i zdravotně nápravné posilování, nejen kondiční či vrcholovou kulturistiku.
   5. Zlepší vám to náladu, při cvičení se vyplavují endorfiny.
   6. Správným typem tréninku a životosprávy to pomůže zhubnout, zvýší se podíl svalů.
   7. Nejlepší způsob jak tvarovat svoji postavu.
   8. Úspěšně se zde dá bojovat s celulitidou.
   9. Silové cvičení je výborná prevence proti osteoporóze.
   10. Kdo cvičí, váží si více sám sebe.

    Proto čím dál více lidí navštěvuje fitness centra. A co vy?