Petr Osten

    Dnešní aktivní muži a ženy cítí potřebu podávat ve všem možném nejlepší výkon a dobře přitom vypadat. Ovšem k tomu je třeba se nejen starat o své konto, ale také o svou maličkost a tou je naše vlastní tělo a mysl. Jedním z nejdostupnějších sportů pro širokou veřejnost je fitness. V průběhu jeho tréninku sami zjistíte, jakých výkonů je vaše tělo schopné a také to, jak vaše svaly pracují a reagují.

    Trénink v posilovně je navíc dobrý způsob, jak smyslněji prožívat lásku se svým partnerem často a intenzivněji. Trénink totiž zvyšuje hladinu hormonů, zvětšuje přitažlivost, poskytuje zpětnou vazbu a dělá lidi sexuálně přitažlivými. Trénink zvyšuje sexuální sebedůvěru u většiny žen a mužů, dělá z lidí nejen zdravější jedince, ale i spokojenější se svým zevnějškem. Trénink také u mužů a žen výrazně podporuje vylučování pohlavních hormonů, které zvyšují pohlavní žádostivost.

    Je známo, že pohlavní zájmy věkem neklesají, a to ani ve velmi vysokém věku. Postupujícím věkem však nemusí tělesné funkce správně pracovat. Ve skutečnosti je pokles pohlavního apetitu spíše důsledkem společenských konvencí a horšího zdravotního stavu, než samotného věku. V naší společnosti se traduje, že úderem 40 roku, co se týče sexuálního života, to s lidmi ?jde z kopce?. Zvláště muži se často obávají, že nebudou moci ve vyšším věku schopni sexuálních aktivit. Je možné, že libido osláblo, nebo klesla produkce testosteronu, na vině mohou být třeba psychické příčiny, ale i také organické onemocnění.

    Správný trénink představuje zkratku k silnější sexualitě. Přenáší sexuální problémy na fyziologickou úroveň a dokáže problémy identifikovat a vyřešit. Trénink může zlepšit sexuální život každého člověka. Ale pozor, vyhýbejme se extrémům – všeho moc škodí. Trénink vysoké intenzity a objemu může sexualitu ovlivňovat také nepříznivě. Než se tedy pustíte do pravidelného fitness tréninku, vyhledejte trenéra, který vám poradí a sestaví cvičební plán. Je však třeba také podotknout, že i když se budete věnovat pravidelnému cvičení a stanete se tak atraktivnějšími, neznamená to vždy, že váš život bude najednou plný romantiky. Tu si v sobě musíte objevit sami. Hlavně se mějte rádi!