Nových a nových informací o zdravé výživě je spousta a stále se mění. Mate vás to? Podlehli jste multivitamínové mánii? Zdá se vám, že vlastně už nevíte, co máte jíst? Tahle knížka je o tom, jak se vyznat v tomto informačním chaosu a jak při rozhodování zapojit zdravý selský rozum. Je i o tom, jak si z těla zbytečně nevytvářet chemickou žumpu, jak se vyhnout barvivům, konzervantům, stabilizátorům, dochucovadlům, těžkým kovům, plísním, ale i zbytkům chemických postřiků a umělých hnojiv. Je i o tom, jak zdravě jíst a vařit tak, aby to všem chutnalo, protože jíst zdravé jídlo s nechutí je hodně nezdravé. A konečně hlavně o tom, jak má to, co jíme, zásadní vliv nejen na naše zdraví, ale i na naši celoživotní pohodu.

    Ojedinělá česká kuchařka od Hanky Zemanové, nezávislé odbornice na biopotraviny, Vás naučí zařazovat tyto potraviny vhodně do jídelníčku ? zaměřuje se na ty méně známé, ale i běžně prodávané např. pohanku, cizrnu, špaldovou mouku, panenské oleje, apod. Bio neznamená jenom zrní či vegetariánská strava, bio může být chutné, zdravé jídlo pro celou rodinu, nemusí být ani bůhvíjak složité na přípravu. V knize najdete mnoho originálních receptů, fotografií a názorných ukázek (polévky, saláty, masové pokrmy, zelenina, zapomínané přílohy, moučníky) a velké množství osvědčených tipů. Určena je všem, kteří chtějí žít zdravěji a nejsou lhostejní k přírodě.

      Co v knize najdete?

    – Více než 70 osvědčených, jednoduchých bio receptů, vhodné i pro začátečníky, mýty o biopotravinách, odpovědi na nejčastější otázky, se kterými se setkáváte, využití i méně známých biopotravin, reportáže o předních českých ekofarmářích fakta a výzkumy o vlivu potravin na zdraví? A nejen to!

    • Knihu zakoupíte v knihkupectvích a v prodejnách zdravé výživy, ale můžete si ji také objednat u nás, v Centru péče o člověka, za doporučenou cenu 399,- Kč + poštovné.

  • Ukázka z knihy zde.