Tak jsem se rozhodla, že budu aktivní a kreativní. Když budu něco tvořit, nebudu mít aspoň stále myšlenky na jídlo. Ano bude ze mě tvůrčí, a posléze taky štíhlá osobnost. Největším myslitelům to taky pálilo nejvíc, když hladověli, nebo jinak trpěli.

    Nebo pili a brali drogy… dodávám si v duchu. Jenže já se oprostím od drog, alkoholu i nehorázně chutného a lákavého jídla… Začnu tím, že přemaluju kuchyňskou linku na nějakou veselejší barvu. Vždyť v mém bytě to vypadá strašně šedě. A změna je život.
    „A jakou chcete barvu?“ vyptává se mě pak v obchodě BARVY-LAKY prodavač. „No takovou, aby mi na té lince držela…“ řeknu nechápavě. „No jasně, tahle barva vám bude držet na čemkoli! Ale myslel jsem jakou barvu chcete?“ opáčí prodavač. Na chvíli se zamyslím, ale pak neváhám. „No, oranžová by byla bezva… Co myslíte?“ upřu svůj pohled k prodavači. „Noooo jasně, výborná volba, oranžová je energická a taky vzbuzuje chuť k jídlu,“ směje se prodavač a přejede pohledem moji „smyslně baculatou postavu“. „No tak to v žádném případě!“ měním okamžitě po jeho výroku názor. „Dejte mi zelenou, chci zelenou! Tak je zdravá na oči!“