Mgr. MONIKA NEVOLOVÁ

  – 1991 ? 1999 osmileté gymnázium v Havlíčkově Brodě

  – 2000 ? 2005 Univerzita Palackého v Olomouci ? prezenční magisterské studium psychologie

  V současné době pracuji jako psycholog, korektor a redaktor v jedné osobě :o)

  ? můj příběh

  Od dětství můj život provázejí tři hlavní témata. Příběhy, vztahy k lidem a to třetí je bohužel nadváha :o). To první mi zůstalo, akorát jsem se od pohádek o zvířátkách a krátkých rýmovaček přesunula k psaní drobných povídek. A rýmovánky píšu doposud, pokaždé když mám prima náladu. Zájem o psychiku a mezilidské vztahy vyústil do pětiletého magisterského studia psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci. V diplomové práci jsem se zabývala analýzou životních příběhů, což zřejmě opět nebyla náhoda. A příběhy se vlastně zabývám dodnes. Ať smutnými či veselými. Co se těch smutnějších týče, věřím, že každý příběh se dá převyprávět tak, aby se v něm našlo něco příjemného. Záleží jen na autorovi. A autorem vašeho příběhu není nikdo jiný než vy sami.
  Budete-li chtít, můžeme váš příběh zkusit trochu ?převyprávět?.

  A jak se mě týká nadváha a zdravé hubnutí? Už jako děcko jsem byla cvalíček a měla jsem více než pozitivní vztah ke každému jídlu bez rozdílu barvy, obsahu tuku, cukru? A ačkoliv jsem se pak začala věnovat sportům, zajímat se o to, jak vypadám, přesto šla rok od roku plíživě moje váha nahoru. Navzdory dodržování základních zásad zdravé výživy se nezměnilo téměř nic. Přidávala se častá nespokojenost, únava? znáte to?

  A jednoho dne mi došlo, že některé věci prostě vyžadují pomoc odborníka. Tak jsem si řekla dost a zkontaktovala právě Moniku Divišovou.

  Při spolupráci právě s Centrem péče o člověka jsem zjistila, co dělám špatně a co mohu dělat lépe, jak své tělo o nějaká ta kila odlehčit a vůbec, jak se cítit spokojenější a vitálnější. Proto dneska s klienty tohoto centra odborně spolupracuji. Když se totiž podílíte na zlepšení zdraví a spokojenosti ostatních lidí, dělá to i váš život mnohem zajímavější a zábavnější.

  S centrem spolupracuji v rámci podpory při psychických potížích při změně životního stylu, zejména se podílím na vytváření článků na www.zdrave-hubnuti.cz.

   email: monika.nevolova@zdrave-hubnuti.cz