Iva Procházková se s vámi každý týden dělí o své úspěchy i potíže při svém hubnutí. Nemusíte hubnout s ní, stačí, když jí budete držet palce. I když její odvaha a odhodlání možná někoho z vás inspirují:) Pro ty, kteří nestihli začátek Ivina příběhu zde přinášíme dosavadní deníček v celku. Pokud se chete paní Ivy na něco zeptat, ozvěte se nám.
  Milý deníčku, mám dvě krásné děti a 20 kg nadváhy. No, podle tabulek to už vlastně ani není nadváha, ale docela slušná obezitka. Jenže to se to nabírá, když vám v těhotenství každý říká ?Jen jez, však jíš za dva!?, nebo ?Jez na co máš chuť a vůbec se neomezuj, to děťátku škodí, ono si samo říká, co potřebuje !? A než se rozkoukáte, dostane se vám do ruky správná literatura, eventuelně se dostanete mezi lidi, kteří o tom opravdu něco vědí, tak jste ?v devátým metru? a na sobě máte 28 kg navíc, z toho 20 přebytečných.
  Po porodu (červenec 2004) jsem byla odhodlaná s tím okamžitě něco začít dělat, jenže ouha. Moje tělo stávkovalo, vybíralo si nemoci za pět let zpátky, trpěla jsem permanentní únavou a zadýchávala se málem i při cestě na nákup. Maličko se to zlepšilo po čtyřech měsících, s manželem jsme chodili hrát badminton, týrala jsem se dlouhými procházkami s kočárem po našem úžasně zajímavém ?městě? (přivdala jsem se na moravský venkov a oni mi pak s velkou pompou sdělili, že jsou přece město) a snažila jsem se, jak to jen šlo, omezovat i v jídle, takže výsledkem dvouměsíčního snažení byla téměř 3 kg dole. A pak najednou šlus, utrum, konec. Už ani gram.
  Byla jsem nešťastná, tisíckrát se ptala sama sebe i manžela, co se to se mnou děje a odpověď nepřicházela. Tu mi s novým rokem sdělil až můj gynekolog. Byla jsem opět těhotná. Nevyděsil mě ani tak další blížící se přírůstek do rodiny, ale představa, že opět naberu další kila. No držela jsem se zuby nehty, sportovala jsem téměř po celou dobu těhotenství, nepřejídala se, posilovala. A vyplatilo se, nabrala jsem téměř předpisových 11 kg a po porodu (červenec 2005) mi jich 9 postupně zmizelo, takže jsem skončila na 77 kg.

pokračování DRUHÉ

  Milý deníčku, dneska jsem v TV zaregistrovala další zázračný prostředek na hubnutí ? už mě to deptá, jak pětadvacetiletá modelka, která na sobě v životě neměla ani gram tuku a v dětství trpěla střídavě mentální anorexií a bulimií, propaguje něco, co vám bez špetky námahy zajistí úbytek 2-4 kg týdně a ploché břicho na věky věků. Copak si myslí, že my obézní, máme sádlo i na mozku ???

  Přestávám kojit, moje dítě (mimochodem, mám druhou holčičku) zřejmě zanevřelo na savce, protože se odmítá při krmení jakkoliv přičinit. Ovšem mohlo by být dost dobře paviánem nebo vřešťanem, jelikož při sebemenším pocitu hladu vydává naprosto bezcitné zvuky. Takže přecházím na mléko umělé.
  A proč ta mateřská vložka? No protože tím pádem se budu moci více věnovat sobě a budu moci začít realizovat svůj ?vražedný plán?. Žádné obavy, mé bílé nepopsané stránky, vraždit se budou pouze tukové buňky a polštáře.

pokračování TŘETÍ

   Milý deníčku, je to špatné. Myslela jsem si, jak to nemám skvěle vymyšlené a hned do začátku taková rána! No, prostě jsem napsala Katce, kamarádce, která je profesionální cvičitelkou aerobiku, aby mi pomohla utvořit nějaký akční plán, jak se těch kil zbavit. A ona že mi cviky klidně napíše, cvičební plán sestaví, ale že by to chtělo nějak nastartovat a hlavně mít pod pravidelným dohledem, což jako že ona nemůže (protože je právě ta profesionální cvičitelka a připravuje se na Mistrovství republiky). Ale že má kamarádku, která se zabývá zdravou výživou a zdravým způsobem života vůbec a pomáhá lidem hubnout. Mám jí prý rozhodně zavolat a odkázat se na ni, ?Žádný strach, já ti dopředu připravím půdu, všechno půjde hladce !? a kdesi cosi.

   Kašlu na to. Přece se nebudu svěřovat nějaké holce, kterou jsem v životě neviděla a která je notabene z Prahy!

  pokračování ČTVRTÉ

   Milý deníčku, tak jsem jí zavolala. No to byl zase trapas. Ale copak o to, jenomže ona mě chce vidět !!! Že prý pak můžeme spolupracovat pomocí e-mailu, ale vstupní konzultace že musí být osobní, už kvůli ověření zdravotního stavu. Hm, jde na to vědecky, kdo ví, jestli to bude mít nějaký účinek…
   – Hloupost, nikam nejedu.
   – Pane Bože jak ráda bych si zase oblékla rifle a tričko, šla ven a nemusela přemýšlet o tom, jestli mi to někde nehází faldy a jestli když se ohnu nebo si sednu, neuletí mi knoflík rychlostí právě vystřelené rakety !
   – Ale jak to asi mám udělat se dvěma malými dětmi a manželem ? Ani si netroufnu mu o tom říct, tedy ne že by to byl nějaký despota, ale má to trvat cca dvě hodiny, co bude celou tu dobu s dětmi dělat ? Navíc ? tento víkend nemůžeme, manžel má v sobotu 2 zápasy ve floorbale. Příští víkend to také nejde, naše fena čeká štěňata, a co kdyby bylo něco potřeba ? A další víkend máme jet na návštěvu k mojí matce! Je to prostě pasé… Nejde to a hotovo. Ach jo. Jsem navždy odsouzená k obezitě.

  pokračování PÁTÉ

   Milý deníčku,
   nechce se mi tomu ani uvěřit. Dohodla jsem se nejenom s manželem, ale i se slečnou Monikou na termínu první schůzky! Zatím prý nemám nic zvláštního dělat, jenom si víc všímat toho, co jím a kdy to jím, že prý si o tom budeme hodně povídat.
   Blíží se to mílovými kroky, jedeme už tuto sobotu. Domluvili jsme se tak, že v pátek dojedeme k našim, přespíme tam a ráno vyrazíme na Prahu. Zabijeme tak dvě mouchy jednou ranou ? jednak návštěvu u našich a jednak učiníme tu dalekou cestu aspoň trochu snesitelnější.

  pokračování ŠESTÉ

   Milý deníčku, našli jsme to. Otevřela mi štíhlá (jak jinak) slečna, mrňavá jako já a trochu se hned na počátku vyděsila mého početného doprovodu. A oprávněně. Téměř vzápětí po zdvořilostních formalitách, ještě během vyplňování vstupního dotazníku, se má dcera neústupně dožadovala bylinného nápoje na uvítanou nám podaného a manžel byl s dětmi vykázán do vedlejší místnosti. Když ani to nepomohlo, odebral se i s kočárem na procházku romanticky začuzenou Prahou. Aby tady nedošlo k nedorozumění, manžela jsem vykázala já, nikoliv slečna Monika, jelikož jsem neslyšela slova vlastního, natož slova zvěstující mi mé světlé zítřky.
   Probraly jsme s Monikou spoustu věcí, nejdřív se ptala ona mě na mé návyky, pocity, chutě, pak dlouho mluvila a já se dozvěděla např. proč mají i jinak štíhlí pánové bříška, proč nehubnou ani ti, kteří téměř nic nejedí, a v čem naše babičky mají a nemají pravdu. Nakonec jsem byla potupně zvážena a změřena (vč. podkožního tuku) a vše bylo zaznamenáno černé na bílém.
   váha 77, pas 94, boky 105, břicho 100, prsa 109 pr. noha 62 krk 36

  pokračování SEDMÉ

   Ten koktejl, co jsem dostala, je chuťově docela dobrej. Já tedy koktejlům a takovým věcem moc nevěřím ? tedy skoro vůbec, ale tohle je prý něco jiného, má vysokou výživovou hodnotu a nejsou v něm obsaženy žádné škodlivé příměsi. Tak uvidím. Neměla bych mít hlad na 4-5 hodin a nahrazuji jím zatím 2 jídla denně. Zvolila jsem snídani a večeři, v poledne tak jako tak vařím pro holky oběd. No největší bomba je s pitným režimem. Ten musím nastolit ale postupně, protože jinak mi zaručeně pukne ….., no však ty víš co. Už teď chodím čůrat každou hodinu, někdy i 2x za sebou. Taky jsem dostala vlákninu a nějaké čínské bylinky na detoxikaci a celkové vyčištění organismu. Naštěstí jsou rovněž v tabletkách, protože si fakt nedovedu představit, že bych si každý den odvážila bylinky, a pak si připravila takovou tu správně vypadající senáž, ze které bych upíjela „lahodný“ nálev.

  pokračování OSMÉ

   Milý deníčku, teď je to třetí den. Dva dny byly skvělé, dnes začínám po obědě pociťovat hlad. Dřív jsem byla zvyklá dávat si kolem druhé, třetí hodiny odpoledne kávu s nějakou sladkostí (tatrankou, lázeňským trojhránkem apod.), jenže to teď nejde. A navíc jsem se dozvěděla od Moniky, proč vždycky tak půlhodinku po této mé ?zdravé? svačince bych si nejraději ze všeho dala hodinečku šlofíčka ? prostě a jednoduše mi těsně po konzumaci té dobrůtky stoupne hladina cukru (takže mě to krásně nakopne), ale vzápětí ta hladina cukru opět hrubě poklesne, což v praxi znamená pocit náhlé únavy (a pokud sedíte v práci za stolem, tak i tzv. ?hru na čelo? k velkému pobavení vašich kolegů). Málo piju; jsem na 1,5 l ? víc to zatím nejde…

  pokračování DEVÁTÉ

   Milý deníčku, teď je to týden, podle domluvy posílám Monice další tabulku.

   • váha – pas – boky – břicho – prsa – noha – krk

    1. den – 77kg – 94cm – 105 – 100 – 109 – 62 – 36
    7. den – 75kg – 94cm- 105 – 100 – 109 – 62 – 36

   Přišla jsem na dobrý fígl. Každé ráno jezdím 45 minut na rotopedu. A když zvládnu 0,5 l vypít hned přitom, jde pak to další pití mnohem snáz. Spousta lidí se mi diví, jak na tom rotopedu tak dlouho vydržím, že je to nebaví… Ale mě jo ! Já si totiž čtu! Je to vlastně má jediná volná chvilka během dne, kterou mám opravdu sama pro sebe. Jezdím strašně ráda a úplně nejraději ze sebe po jízdě sundávám ty naprosto mokré šaty, to pak člověk má pocit, že ze sebe zároveň sundá i nějaké to deko tuku…

  pokračování DESÁTÉ

   Milý deníčku, byla jsem v Bio prodejně a bylo to hrozné!!! Jednak ve smyslu ?strašně drahé? a jednak se v těch výrobcích vůbec neorientuji, nevím, co koupit a s čím ještě třeba počkat. Zatím jsem si tedy zakoupila pár věcí na zkoušku ? celozrnné těstoviny, kuskus a celozrnnou mouku. Bílé pečivo jsem úplně vyřadila a černé teď de facto taky ? k obědu ho nejím a na snídani a k večeři mám koktejl. A dočetla jsem se zajímavost ? nestačí si kupovat pečivo černé (jako je třeba chléb Moskva), aby to mělo nějaký význam, musí se jednat skutečně o pečivo celozrnné (obsahuje vlákninu a je snadněji stravitelné)… Zase jsem chytřejší…

  pokračování JEDENÁCTÉ

   Milý deníčku, od Moniky jsem dostala pochvalu a několik kontrolních otázek na další týden, které ti tu ?nanečisto? svěřím, protože upřímně odpovědět někdy stojí hodně úsilí…

    1/ Jak se cítíte? (unavená, více energie?)

    Unavená – no, myslím, že někdy dost, ale spíš psychicky … Jinak si myslím, že mám mnohem víc energie, hlavně po ránu, když slezu z rotopedu, to se cítím nejlíp.

    2/ Máte někdy během dne hlad?

    Někdy ano, ale ještě jsem nevysledovala, čím to je. Možná, když nemám čas pořádně = pravidelně pít.

    3/ Mate na něco specifického chuť ?

    Většinou na pečivo … nebo na to, co přede mnou konzumují ostatní (chlebíčky, zákusky …) – ale zvládám to.

    4/ Je někde během dne problém, nebo si nevíte rady?

    …. asi nic pro Vás. Potřebovala bych ještě jeden pár rukou a trochu času pro sebe .

    5/ Kolik vypijete za den tekutin?

    Kolem těch 2 l. Už jsem přišla na to, že musím začít hned ráno na rotopedu půllitříkem a ono to pak jde snesitelněji. To půjde.

    6/ Bolí Vás hlava?

    Ne, nebolela mě ani jednou.

    7/ Objevila se zácpa nebo průjem?

    To snad ani nee, ale hrozně, opravdu hrozně trpím nadýmáním.

    8/ Mate nějakou otázku? Tak se ptejte.

    Jak poznám, jestli se dostatečně hýbu ? Proč mi zatím klesá jen hmotnost a nikoli objem ?

  pokračování DVANÁCTÉ

   Milý deníčku, přišla jsem na jednu zajímavou věc. Hrozně mi pomáhá vnímat jídlo jako „proces doplnění energie“ a ne jako „slast, koníček a zábavu“. Vezměte si, kolik je vlastně jenom v televizi pořadů o jídle, a to nejen TV kuchařek, ale i zábavných pořadů, kde vám neustále vnucují, že jídlo je zábava a vařit je veliké umění. Ale TO NENÍ PRAVDA !!! Jídlo není zábava, jídlo je prostředek, jak se udržet při životě a pokud možno při zdravém životě. Však se taky podívejte, jak ti rádoby gurmáni vypadají ! A nejmenovaný prskající sentinel na nejmenované televizní stanici už dokonce klesl tak hluboko, že zatímco na jedné straně se rozplývá nad plným talířem, na straně druhé nabízí zázračný prostředek na hubnutí…
   A můj momentální výsledek snažení?

  • váha – pas – boky – břicho – prsa – noha – krk

   1. den – 77kg – 94cm – 105 – 100 – 109 – 62 – 36
   7. den – 75kg – 94cm- 105 – 100 – 109 – 62 – 36
   14.den – 73kg – 94cm – 105 – 100 – 108 – 62 – 36

  pokračování TŘINÁCTÉ

   Milý deníčku, dostala jsem od Moniky novou zásilku, kde je nejenom další koktejl (s novou příchutí), ale i tabletky s kanolovým olejem pro zvýšení elasticity kůže (prý teď totiž začnu ztrácet už i na objemu) a enzymy pro lepší trávení (kvůli tomu mému nadýmání ). Už si připadám skoro jako naše babička ? chodím s krabičkou, kde mám rozdělené tabletky na ?ráno?, ?v poledne?, ?večer?. Ale beru to tak, že všechno má svoje opodstatnění. Vlasy se vám také nezlepší jenom použitím vlasové vody nebo kondicionéru, je potřeba je vyživit zevnitř. To samé u kůže, můžu ji promazávat, jak chci, stejně nebude elastická, když opominu její výživu zevnitř, budu se cpát mastným a pro dobrý pocit to završím cigaretkou. Kouříte? Nekuřte! To víte, že podle jednoho výzkumu se žena, která si najde kuřáka, za čas přizpůsobí a začne sama taky kouřit ? U mě to tedy fungovalo do písmene. Když jsem chodila s kuřákem, začala jsem kouřit (i přes počáteční sebezapření) a více či méně jsem v tom pokračovala, dokud jsem nepotkala svého manžela – nekuřáka. Ten mi řekl, že to smrdí, respektive, že smrdím já, a jestli bych s tím nechtěla přestat. Dala jsem mu za pravdu, ještě asi týden ? dva jsem si dala ?občasnou? a pak přestala docela. Ó, jak jsem teď ráda!

  pokračování ČTRNÁCTÉ

   Milý deníčku, málem bych byla zapomněla! Musím se ti pochlubit s dalším pokračováním mojí tabulky:

   • váha – pas – boky – břicho – prsa – noha – krk

    1. den – 77kg – 94cm – 105 – 100 – 109 – 62 – 36
    7. den – 75kg – 94cm- 105 – 100 – 109 – 62 – 36
    14.den – 73kg – 94cm – 105 – 100 – 108 – 62 – 36
    21. den – 72kg – 94cm – 105 – 100 – 108 – 60 -36

   Jsem sice trochu smutná, že pořád hubnu jenom na kila a na objem skoro nic, ale první vlaštovka se objevila v pase a hlavně na tom obvodu nohy. Měřila jsem to asi 3x (abych neměřila nohu pokaždé jinde, stanovila jsem si vzdálenost od rozkroku ? 10 cm), ale opravdu to poskočilo o celé 2 cm! Hurá!

  pokračování PATNÁCTÉ

   Od Moniky jsem ?za odměnu? dostala další domácí úkol. Vypočítat denní kalorický výdej a příjem za jeden den. V poslední zásilce jsem na to dostala speciální brožuru. Docela pakárna (s prominutím), můžu říct. Ale protože jsem do tabuleček blázen, myslím, že jsem to docela zvládla:

   ENERGETICKÝ PŘÍJEM

   jídlo potravina porce kJ

   snídaně koktejl F1 + proteiny 3+1 káv. lžičky 480

   mléko polotučné 250 ml 480

   svačina nic 0 0

   oběd graham.rohl.+žitn.chléb 1+2 ks 1200

   rajčata, mrkev 2+3 ks 290

   eidam 40% 10 dkg 1460

   svačina káva + mléko 1 kus 250

   večeře koktejl F1 + proteiny 3+1 káv. lžičky 480

   jogurt nápoj 250 ml 450

   CELKEM 5090

   ENERGETICKÝ VÝDEJ

   od do celkem minut aktivita (pondělí) kJ

   6:00 6:30 30 mytí nádobí 200

   6:30 7:30 60 rotoped 2360

   7:30 7:45 15 ranní hygiena 100

   7:45 8:30 45 hygiena dětí + oblékání a krmení 500

   8:30 9:30 60 krmení psů, příprava surovin na oběd 600

   9:30 10:00 30 hraní s dětmi, uložení dítěte k odpočinku 200

   10:00 11:30 90 běhání po úřadech (vč. jízdy autem) 800

   11:30 12:45 75 dodělání oběda, krmení dětí, uložení 600

   12:45 14:00 75 nádobí, můj oběd, hraní s dítětem 500

   14:00 15:15 75 procházka s kočárem 900

   15:15 17:15 120 hraní s dětmi, přípr.svačiny, praní 1000

   17:15 18:15 60 káva, PC 100

   18:15 19:00 45 příprava večeře pro děti, odchod na volejbal300

   19:00 20:00 60 volejbal ve čtyřech 1500

   20:00 21:00 60 večerní hygiena sebe a dětí 400

   21:00 22:00 60 PC 100

   22:00 22:30 30 kniha 50

   22:30 6:00 450 spánek 600

   CELKEM 10810

  pokračování ŠESTNÁCTÉ

   Milý deníčku, ta Monika je pěkně zákeřná. Já se doma potím se sestavováním kalorického výdeje a příjmu, nadávám, jak je to složité a zdlouhavé a když jí to konečně pošlu, dostane se mi odpovědi: ?Asi jste si všimla, že počítání kilojoulů je náročné a zdlouhavé. Právě proto jej nedoporučuji.? No, na její obranu zase musím říct, že mě za splněný úkol nejenom pochválila, ale poradila i způsob, jak je to udržování váhy mnohem jednodušší. Jedná se o poměr mezi bílkovinami, uhlohydráty/sacharidy a zeleninou. Nakreslila mi imaginární talíř, ze kterého je patrné, která skupina potravin a jak moc by měla být v našem jídelníčku zastoupena. A vzhledem k tomu, že podstatnou část naší stravy by měla tvořit zelenina (ať už upravená tepelně nebo jen syrová), poslala mi Monika také několik nápadů na přípravu salátů. Tak se do toho asi směle pustím.

  pokračování SEDMNÁCTÉ

   Milý deníčku, Monika mi napsala, že bych měla zauvažovat o zakoupení parního hrnce (tzv. steameru). Tak nevím ? další krám do baráku? Nebo to opravdu má nějaký smysl? Ihned jsem (s podezřívavostí sobě vlastní) začala pátrat na internetu po nějakých podrobnějších a nezávislých informacích. Byla jsem docela překvapená, mile i nemile. V parním hrnci potraviny (nejen zelenina, ale i maso, obiloviny apod.) nepřicházejí vůbec do kontaktu s vroucí vodou, připravují se pouze pronikáním páry. Jídlo naskládáte do varných nádob, ochutíte, nastavíte časovač a spustíte. Není potřeba používat tuky, jídlo si uchová přirozené aroma, barvu, vzhled a co je nejdůležitější, také většinu hodnotných vitaminů a minerálů, které se během klasické přípravy z pokrmů ztrácejí. Teď pár čísel: třeba u vitamínu C jde při vaření ve vodě o pokles 70% a při vaření v páře o 20-40%. Vaření v páře je 3x rychlejší než klasika. A teď cena: od tisícovky po čtyři. Což už je tedy horší píseň. Ale já mám nápad. Řekněte sami ? kolikrát se vás někdo z rodiny zeptá, co chcete za dárek k té nebo oné příležitosti (Valentýn, svátek, svátek matek, narozeniny, Vánoce)? A kolikrát řeknete ?nic? a nebo si horko těžko vymyslíte nějakou hloupost?Takže ? jdu do toho!

  pokračování OSMNÁCTÉ

 • Milý deníčku, musím se ti pochlubit ! Dnes mám o 2 centimetry v pase míň, o další centimetr užší nohu a dokonce i krk !!! Že by se to už konečně rozhoupalo?
  Tak to musím vyzkoušet něco nového, zdravého k obědu. Měla jsem v plánu rizoto, tak místo rýže vyzkouším kuskus…
 • No, budu to muset ještě trochu doladit … Nechutnalo to špatně, ale trochu to vázlo v krku. Manžel je úžasnej! O kuskusu řekl jenom, že ?je zvláštní? a že ?je asi potřeba si na to zvyknout?. Miluju ho. Teda manžela, kuskus zatím moc ne.

  pokračování DEVATENÁCTÉ

   Milý deníčku, jsem jako Alenka v říši divů!!! Víš, čím se dá zahustit polévka? Zeleninou! Mám bezvadný recept! 2 velké kedlubny, 4 mrkve, sůl a Würzl (to je místo nezdravého bujónu v kostce nebo toho černého tekutého koření, co bývalo všude v hospodě na stolech a co nemůžu jmenovat, abych nebyla nařčena z nekalosti). Zeleninu nakrájím na kostky, dám vařit a když je měkká, cca polovinu jí vyndám a i s trochou vývaru rozmixuji. Pak hmotu vrátím zpět do polévky, přidám sekanou petrželku a mám hotovo. Výborné, ničím nezatížené. Podobným způsobem to jde i s luštěninami ? např. známá ?hrstková polévka?. Od každé luštěniny si (nejlépe přes noc) namočím cca hrst (hrách, čočku, fazole, cizrnu a třeba i kroupy). Vodu sliju, luštěniny propláchnu a dám vařit se solí, majoránkou a česnekem do papiňáku asi na 40 min. Po dvaceti minutách přidám ještě 3 celé mrkve a petržel. Ty po uvaření vyndám a nakrájím, polovinu luštěnin rozmixuji a vše vrátím zpět do polévky. To je, co?

  pokračování DVACÁTÉ

   Milý deníčku, je to tady! V brzku už pokořím hranici 70 kg ! A to není všechno, schválně se mrkni.

  • váha – pas – boky – břicho – prsa – noha – krk

   1. den – 77kg – 94cm – 105 – 100 – 109 – 62 – 36
   7. den – 75kg – 94cm- 105 – 100 – 109 – 62 – 36
   14.den – 73kg – 94cm – 105 – 100 – 108 – 62 – 36
   21. den – 72kg – 94cm – 105 – 100 – 108 – 60 -36
   1. mesic – 71kg – 91cm – 105 – 100 – 106 – 57 – 35
   Manžel si všiml, že mi jsou volnější rifle a na oko se zlobil, že mi bude brzy muset koupit nové. Ó, jak je to příjemné, když vám to někdo řekne! Hned máte večer ten hlad menší. (Tady samozřejmě kecám. Večerní talířek zeleniny selhal. Hrozně mě pronásleduje chuť na sladké. Řeším to proteinovou tyčinkou, kterou mi Monika prozíravě poslala. Docela i zasytí, a to stačí dát si jenom kousek. Mohu si prý dopřát i sladký dezert po obědě; ovšem dezert ve smyslu umíchaného nízkotučného tvarohu s kompotem, skořicí nebo kakaem.)

  pokračování JEDNADVACÁTÉ

   Milý deníčku, sice mě trochu varuje můj nikoli vrozený, ale životem nabytý pesimismus, ale hubnutí je něco úžasného, zdravá výživa mě nadchla a strašně bych chtěla si tyhle zdravé návyky udržet napořád. Začnu pravidelně běhat. Teď už můžu, mám pár kil dole. Dřív bych byla zadýchaná asi hned za domem a navíc se nedoporučuje běhat s velkou nadváhou, protože to zatěžuje klouby. Monika mi totiž poslala další chytrou brožuru o tom, jak na to. Vtip je v dýchání. Už jsem to byla vyzkoušet a určitě to půjde. Dřív, už od školy, jsem běhání na dlouhé tratě nenáviděla. Často jsem končila ještě před cílem (1500 m!!!) s nesnesitelným pícháním v boku. Dnes jsem tu patnáctku uběhla úplně v pohodě. Postupně si začnu přidávat.

  pokračování DVAADVACÁTÉ

   Milý deníčku, já běhám !!! Už čtvrtý den. Je to skvělé dýchat ráno ten čerstvý chladný vzduch. Začínám chápat ty běžce ? závisláky, i mého kamaráda, který běhá maraton. Do toho mám tedy ještě vskutku daleko, ale … co kdyby, že jo? Jak už jsem řekla, běhám ráno ještě před ?nástupem na rotoped?. Jakmile dokážu uběhnout trochu víc, rotoped ten den vynechám. Taky jsem zařadila do ?repertoáru? pár základních posilovacích cviků. Hlavně na břicho, hýždě, stehna a prsní svaly. Vždycky 3 série od každého cviku a skupiny svalů střídám, dávám jim den volna a zatím cvičím jiné.

  pokračování TŘIADVACÁTÉ

   Milý deníčku, včera jsme byli nakupovat. Z nakupování zdravých potravin mám úplně povznášející pocit. Když můžu ve frontě u pokladen porovnat svůj nákupní vozík s vozíkem klasické české průměrně devadesátikilové ?maminy?, u mě jasně převládá barva barvička zelená (brokolice, ledový salát, okurky, pórek, kedlubny atd.), pak nastupují odstíny hnědé (většinou bio ? celozrnná mouka, těstoviny, třtinový cukr, rýže, bulgur, kuskus). U ?mamin? je to pestrobarevná změť různých křupínek, brambůrek a sladkostí, které vlastně už svým křiklavým obalem oblbují lidi a nabádají ?kup si mě, podívej, jak hezky vypadám? ? vždyť by mě to vlastně mělo urazit, jak se mě snaží dostat na pozlátko, ne?

  A tabulečka ?

  • váha – pas – boky – břicho – prsa – noha – krk

   1. den – 77kg – 94cm – 105 – 100 – 109 – 62 – 36
   7. den – 75kg – 94cm- 105 – 100 – 109 – 62 – 36
   14.den – 73kg – 94cm – 105 – 100 – 108 – 62 – 36
   21. den – 72kg – 94cm – 105 – 100 – 108 – 60 -36
   1. mesic – 71kg – 91cm – 105 – 100 – 106 – 57 – 35
   5. tyden – 70kg – 88cm – 103 – 100 – 106 – 57 – 35

  pokračování ČTYŘIADVACÁTÉ

   Milý deníčku, je konec. Včera ráno jsem byla běhat, kochala jsem se probouzející přírodou a vymkla si kotník. Bohužel tak moc, že doktor nechtěl slyšet jinak a hned mi kotník nechal zavřít do zinkoklihu. Navíc nemám vstávat = nemám se hýbat, nohu musím držet ve zvýšené poloze a zaledovanou. Za týden se prý rozhodne, co dál. Jestli bude stačit ortéza, nebo dostanu na měsíc sádru. Co budu dělat? Zrovna když se to hubnutí tak pěkně rozběhlo!!! A co čert nechtěl, moje poradkyně Monika zrovinka odjela na týden služebně mimo. Kdo mi poradí?

  pokračování PĚTADVACÁTÉ

   Milý deníčku, tak je to jasný. Moje snaha zhubnout jde dozajista do kytek. Dali mi na měsíc sádru. Marně jsem ujišťovala doktora, že ortéza určitě bude stačit, že budu vzorný pacient a nebudu to s pohybem přehánět. Řekl, že když mám 2 děti, že je jasné, že budu neustále běhat kolem nich a že tím, že mi dává sádru, mi chce ten pohyb trochu ztížit a nohu zafixovat. Psala jsem Monice, jestli už je doma, že s ní nutně potřebuju mluvit. Úplně cítím, že jsem po tom týdnu nehýbání se přibrala alespoň 5 kg. A na koktejl vůbec nemám chuť. Nemůžu ho ani vidět. Ach jo, já jsem tak nešťastná!!!

  pokračování ŠESTADVACÁTÉ

   Milý deníčku, Monika volala sama, hned jakmile obdržela moji zprávu. Vypověděla jsem jí svoje neštěstí a věřte nevěřte, ona se začala smát! Řekla, že se přece nestalo nic tak strašného, že bych se z toho musela lámat, že prostě měsíc budeme tzv. ?udržovat?, soustředit se na kvalitu a skladbu stravy a poté najedeme zpět na redukci. Moje obavy, že ztracená kila a centimetry naberu zpátky, zaplašila sdělením, že ?přece nedržíme nějakou dietu, kde bychom se hned po jejím ukončení měli obávat jo-jo efektu*, ale že jsme najeli na změnu celého životního stylu?, a poslala mě hned se změřit. Nechtělo se mi, ale výsledek mě překvapil a obecně řečeno ?hodil zpátky do pohody?. (Váhu se sádrou samozřejmě neuvádím)

  • váha – pas – boky – břicho – prsa – noha – krk

   1. den – 77kg – 94cm – 105 – 100 – 109 – 62 – 36
   7. den – 75kg – 94cm- 105 – 100 – 109 – 62 – 36
   14.den – 73kg – 94cm – 105 – 100 – 108 – 62 – 36
   21. den – 72kg – 94cm – 105 – 100 – 108 – 60 -36
   1. mesic – 71kg – 91cm – 105 – 100 – 106 – 57 – 35
   5. tyden – 70kg – 88cm – 103 – 100 – 106 – 57 – 35
   6. tyden – 68,5kg – 87cm – 102 – 98 – 104 – 56 – 35
   7. tyden – 68,5kg – 86cm – 101 – 96 – 103 – 56 – 34

  můj výsledek:
  víc než 8,5 kg za 7 týdnů

 • * jo-jo efekt = pro ty, kteří ho ke svému štěstí nikdy nepoznali uvádím, že jde o jev, kdy po držení diety (ať si třeba veleúspěšné) a vrácení se zpět k zažitému stravování, naberete zpět nejenom shozené kilogramy, ale i něco navíc. To něco pak bývá čím dál tím větší, čím častěji se do stavu ?po dietě? dostanete.

  pokračování SEDMADVACÁTÉ

   Milý deníčku, tak tedy momentálně udržuji. Koktejl jsem vrátila do jídelníčku zatím jen jednou denně, většinou na snídani. Obědy už zase vařím sama (prvních 10 dní jsme je museli brát z restaurace a o víkendu vařil manžel dle mých ?racionálních? instrukcí) a snažím se, aby byly opravdu co možná nejkvalitnější = nejzdravější. Ačkoli v dohledné době nebudu mít narozeniny ani svátek, a výročí svatby už je za námi, překvapil mě manžel dnes večer velkou krabicí s lesklou stužkou. ?Co to je ?? ptám se. ?To máš, aby tě ta noha tolik netrápila,? řekl. A pak ještě, o poznání tišeji, dodal: ?Asi jsem si na sebe upletl bič, ale když tys ho tolik chtěla…“ To už mám papír rozbalený a údivem mi padá čelist. Dostala jsem parní hrnec!!!

  pokračování OSMADVACÁTÉ

   Milý deníčku, už jste někdy vařili brambory pouhých 10 minut? Pchá, jestli ano, tak byly určitě nedovařené a nechutné. Jenže já teď se svým novým parním hrncem začínám dělat doslova zázraky, a přitom trávím v kuchyni o poznání méně času! Zelenina lépe vypadá a není rozblemcaná. Slovníček spisovné češtiny možná nezná toto ryze české slůvko, jenže mě opravdu nenapadá nějaký lepší ekvivalent. Snad jen že ?zelenina neztrácí svou přirozenou konzistenci?. Je to tak lepší? A můj týdenní výsledek?

   • váha – pas – boky – břicho – prsa – noha – krk

    1. den – 77kg – 94cm – 105 – 100 – 109 – 62 – 36
    7. den – 75kg – 94cm- 105 – 100 – 109 – 62 – 36
    14.den – 73kg – 94cm – 105 – 100 – 108 – 62 – 36
    21. den – 72kg – 94cm – 105 – 100 – 108 – 60 -36
    1. měsíc – 71kg – 91cm – 105 – 100 – 106 – 57 – 35
    5. týden – 70kg – 88cm – 103 – 100 – 106 – 57 – 35
    6. týden – 68,5kg – 87cm – 102 – 98 – 104 – 56 – 35
    7. týden – —kg – 86cm – 101 – 96 – 103 – 56 – 34
    8. týden – —kg – 84cm – 101 – 96 – 103 – 56 – 34

    můj výsledek:
    víc než 8,5 kg za 8 týdnů

  pokračování DEVĚTADVACÁTÉ

   Milý deníčku, stále jsem ve fázi zkoumání parního hrnce a stále s sebou ve vleku táhnu svou neforemnou, těžkou, svědící a už notně se drolící nohu. Teda drolí se zatím jenom sádra, pokud mohu soudit. Včera jsem opět najela na 2 koktejly denně.
   Často (např. právě teď) mě bolí záda – to bude od té jednostranné zátěže = sádry. Také jsem dost unavená, ráno někdy nemůžu ani otevřít oči – to má zřejmě na svědomí ten náhlý výpadek aktivního pohybu, nulové endorfiny a tak. Normálně bych se dokázala vzpružit i jinak, třeba čtením knihy nebo učením, ale teď, protože mám enormní nedostatek času i na věci kolem domácnosti, nevidím do sundání sádry žádné řešení. Ale co, můžu třeba stříhat metr, ne?

   můj výsledek:
   víc než 8,5 kg za 8 týdnů

  pokračování TŘICÁTÉ

   Milý deníčku, v sobotu jsem byla v Brně na koncertě. Zaručeně jsem po cestě vypotila aspoň kilo, protože jsem s tou sádrou musela obejít celý brněnský okruh ? pořadatelé se totiž zřejmě rozhodli, že udělají něco pro zdraví návštěvníků, a tak cestu k pódiu, které stálo prakticky kousek za vstupní bránou, vedli až dozadu podél celého okruhu. A nechtěli slyšet na mé prosby, prý jsem neměla nikam jezdit, když mě obtěžuje ?pár kroků?. No, myslím, že kdyby mě viděl doktor, měl by ze mě ohromnou radost! Tady je tabulečka. Příště už zase bude i s váhou, tak jsem zvědavá.

  • váha – pas – boky – břicho – prsa – noha – krk

   1. den – 77kg – 94cm – 105 – 100 – 109 – 62 – 36
   7. den – 75kg – 94cm- 105 – 100 – 109 – 62 – 36
   14.den – 73kg – 94cm – 105 – 100 – 108 – 62 – 36
   21. den – 72kg – 94cm – 105 – 100 – 108 – 60 -36
   1. měsíc – 71kg – 91cm – 105 – 100 – 106 – 57 – 35
   5. týden – 70kg – 88cm – 103 – 100 – 106 – 57 – 35
   6. týden – 68,5kg – 87cm – 102 – 98 – 104 – 56 – 35
   7. týden – —kg – 86cm – 101 – 96 – 103 – 56 – 34
   8. týden – —kg – 84cm – 101 – 96 – 103 – 56 – 34
   9. tyden – — kg – 84cm – 101 – 96 – 103 – 56 – 35

   můj výsledek:
   víc než 8,5 kg za 9 týdnů

  pokračování JEDNATŘICÁTÉ

   Milý deníčku, k doktorovi jdu už zítra – o den dřív, než mi napsal, ale už se to jednak nedá vydržet a jednak jdu ve středu na další koncert. Sice tentokrát do haly, takže mě pravděpodobně žádná turistika nečeká, ale co kdyby, že jo?
   Zkoušela jsem také různé druhy rýže. Výsledek? Tu pytlíkovou už si fakt nedám. Výborná je rýže Basmati; té, na kterou jsme zvyklí je dost podobná, ale chuťově výrazně lepší. Z hlediska vitamínů (B1) určitě vede rýže Natural, hnědá, zvlášť když to vychytáte a podaří se vám ji uvařit v parním hrnci. Ale ta už asi nebude chutnat každému ? možná jak k čemu.

  pokračování DVAATŘICÁTÉ

 • Pokračování dvaatřicáté>>> Milý deníčku, musím se hned pochlubit! Sotva jsem přijela od doktora, pelášila jsem (no, to je možná trochu silné slovo, spíš jsem silně kulhala) na váhu. A dobrý!

  • váha – pas – boky – břicho – prsa – noha – krk

   1. den – 77kg – 94cm – 105 – 100 – 109 – 62 – 36
   7. den – 75kg – 94cm- 105 – 100 – 109 – 62 – 36
   14.den – 73kg – 94cm – 105 – 100 – 108 – 62 – 36
   21. den – 72kg – 94cm – 105 – 100 – 108 – 60 -36
   1. měsíc – 71kg – 91cm – 105 – 100 – 106 – 57 – 35
   5. týden – 70kg – 88cm – 103 – 100 – 106 – 57 – 35
   6. týden – 68,5kg – 87cm – 102 – 98 – 104 – 56 – 35
   7. týden – —kg – 86cm – 101 – 96 – 103 – 56 – 34
   8. týden – —kg – 84cm – 101 – 96 – 103 – 56 – 34
   9. tyden – — kg – 84cm – 100 – 96 – 103 – 56 – 34
   10. tyden – 67 kg – 83cm – 98 – 93 – 103 – 55 – 33

   můj výsledek:
   10 kg za 10 týdnů

  Můžu slavit desetikilové výročí !!! Taky mi přišel nový balíček od Moniky a v něm i spousta dobrůtek ze zdravé výživy, abych prý viděla, že i mlsat se dá zdravě. A docela to jde, moc mi chutnala tyčinka z jablečné dřeně máčená v jogurtové polevě.

 • pokračování TŘIATŘICÁTÉ

 • Pokračování třiatřicáté>>> Milý deníčku, snažím se nohu pomalu rozcvičovat, a zároveň si tak vydobýt zpět ten čas pro sebe, který jsem s nohou v sádře opět ztratila. Monika mi poslala brožuru o metodě Pilates, ale přišlo mi to dost složité. Koupila jsem si raději kazetu s posilováním a strečinkem ? kazety mi jsou přece jen příjemnější než brožura, je tu už daná určitá dynamika cviků a hlavně je na první pohled vidět, jak se který cvik provádí…
  Taky se postupně snažím vrátit k mým ranním jízdám na rotopedu ? nejdřív jsem to jen tak zkoušela přes den, pak ráno 2x 20 minut, půl hodiny a teď už jezdím tři čtvrtě hodiny. Od příštího týdne jsem na hodině, jen to fikne.
 • pokračování ČTYŘIATŘICÁTÉ

 • Milý deníčku, Milý deníčku, Monika měla zase pravdu. Psala mi, že je pravděpodobné, že nám teď hubnutí půjde lépe, protože se začnu opět hýbat. A můžu vám říct, že jsem po týdnu byla docela překvapená.

  • váha – pas – boky – břicho – prsa – noha – krk

   1. den – 77kg – 94cm – 105 – 100 – 109 – 62 – 36
   7. den – 75kg – 94cm- 105 – 100 – 109 – 62 – 36
   14.den – 73kg – 94cm – 105 – 100 – 108 – 62 – 36
   21. den – 72kg – 94cm – 105 – 100 – 108 – 60 -36
   1. měsíc – 71kg – 91cm – 105 – 100 – 106 – 57 – 35
   5. týden – 70kg – 88cm – 103 – 100 – 106 – 57 – 35
   6. týden – 68,5kg – 87cm – 102 – 98 – 104 – 56 – 35
   7. týden – —kg – 86cm – 101 – 96 – 103 – 56 – 34
   8. týden – —kg – 84cm – 101 – 96 – 103 – 56 – 34
   9. tyden – — kg – 84cm – 100 – 96 – 103 – 56 – 34
   10. tyden – 67 kg – 83cm – 98 – 93 – 103 – 55 – 33
   11. tyden – 64,5 kg – 82cm – 98 – 91 – 103 – 55 – 33

   můj výsledek:
   12,5 kg za 11 týdnů

  Dalším z mých objevů je ochucování pokrmů pomocí sójové omáčky. Ovšem musí to být sójová omáčka v Bio kvalitě; opravdu nedám na ni dopustit, chutná mnohem lépe a neobsahuje umělá barviva apod. (taková sójová omáčka jsou vlastně zkvašené sójové boby).

 • pokračování PĚTATŘICÁTÉ

 • Pokračování pětatřicáté>>> Milý deníčku, tak jsem ti měla takovou dobrou náladu, protože jsme s manželem probírali nákup nových šatů ? koncem měsíce jdu na svatbu kamarádce, a tak jsem chtěla vypadat alespoň v mezích normy dobře, že jsem si s radostí utíkala přečíst e-mail od Moniky, sotva mi pípnulo upozornění na mobilu. Ojojoj, to mě ta náladička kvapem přešla, dostala jsem vynadáno jak malá holka! Abych to vysvětlila, svěřila jsem se Monice, že si občas ráno neudělám koktejl, že mám někdy hrozný spěch (to je samozřejmě jen půlka pravdy, myslela jsem si, že bych tomu hubnutí tak trochu pomohla…), a tak že si dám jako první jídlo až oběd a že se mi někdy stalo, že jsem pro samou práci i nevečeřela. Napsala mi: ?To už nikdy nedělejte! Hrozí úbytek svalové hmoty a následně zastavení hubnutí spolu s jo-jo efektem! Zdravé hubnutí probíhá, pouze pokud máte dostatek živin, a z jednoho jídla dostatek živin rozhodně nemáte!? A musela jsem jí obratem potvrdit, že tomu rozumím a že to ?platí?. To je vám tak příjemný pocit, když se o vás někdo takhle stará… Já vím, že si to platím, ale aspoň vidím, co si platím, že jo?
 • pokračování ŠESTATŘICÁTÉ

 • Pokračování šestatřicáté>>> Milý deníčku, tak jsem tu zase se svou objevitelskou troškou do mlýna. Olivový olej ? máte ho rádi? Má zvláštní chuť, musí se na ni zvykat stejně jako na olivy (mně se z nich několik let navalovalo, teď je miluji). Pozor na nákup! Už se mi několikrát stalo, že jsem koupila láhev oleje a po jejím otevření ji plynule vylila do záchodu. Vyplatí se připlatit si, jednak kvalitního oleje nemusíte ani použít tolik a také se vám nestane, že by byl žluklý nebo podobně nepřirozeně nechutný. Musíte dopředu tak trochu počítat s jeho agresivní chutí ? tzn. buď mi to v té směsi chutí, kterou vytvořím, nevadí, nebo mám v plánu to přebít (ne přeplácat!) jinou chutí, anebo použiji olej jiný (např. 100% slunečnicový).
 • No a teď tabulka… aby sis, deníčku, nemyslel, že to chci snad nějak okecat ? výsledek nic moc, ale není holt každý týden ?posvícení?.

  • váha – pas – boky – břicho – prsa – noha – krk

   1. den – 77kg – 94cm – 105 – 100 – 109 – 62 – 36
   7. den – 75kg – 94cm- 105 – 100 – 109 – 62 – 36
   14.den – 73kg – 94cm – 105 – 100 – 108 – 62 – 36
   21. den – 72kg – 94cm – 105 – 100 – 108 – 60 -36
   1. měsíc – 71kg – 91cm – 105 – 100 – 106 – 57 – 35
   5. týden – 70kg – 88cm – 103 – 100 – 106 – 57 – 35
   6. týden – 68,5kg – 87cm – 102 – 98 – 104 – 56 – 35
   7. týden – —kg – 86cm – 101 – 96 – 103 – 56 – 34
   8. týden – —kg – 84cm – 101 – 96 – 103 – 56 – 34
   9. tyden – — kg – 84cm – 100 – 96 – 103 – 56 – 34
   10. tyden – 67 kg – 83cm – 98 – 93 – 103 – 55 – 33
   11. tyden – 64,5 kg – 82cm – 98 – 91 – 103 – 55 – 33
   12. tyden – 64 kg – 81cm – 98 – 91 – 101 – 55 – 33

   můj výsledek:
   13 kg za 12 týdnů

  pokračování SEDMATŘICÁTÉ

 • Milý deníčku, napsala jsem Monice, že pojedu do Prahy na svatbu kamarádce, takže kromě instrukcí, jak se chovat na svatbě (samozřejmě co se jídla týče, jinak už jsem velká holka a chovat se umím!) mi nabídla, že se mnou zajde do obchodu se zdravou výživou a biopotravinami, ukáže mi, co ještě neznám a předá mi „seznam na nákup“. Tak to se docela těším, protože se přiznám bez mučení, že se spoustou ?nových? potravin (někdy spíš staronových ? jelikož hodně obilovin, které jsme my postupem času vyřadili z jídelníčku, naše prababičky běžně používaly) si nějak nevím rady.
 • pokračování OSMATŘICÁTÉ

 • Pokračování osmatřicáté>>> Milý deníčku, obávám se, že nastala nějaká „chyba v Matrixu“, nebo co. Nějak jsem se prostě zasekla, a to už druhý týden Na kole jezdím jako blázen třeba i přes hodinu, a nic. Už jsem to psala i Monice. Slíbila, že až se sejdeme osobně, probereme podrobně stravovací režim a eventuální odchylky. Zase si tedy píšu přesně, co za den sním a kdy. Prý je to ale běžné, že po určitém váhovém úbytku ta naše snaha trochu stagnuje. Hlavně doufejme, že se to zase rozjede!
 • Takže tabulka:

  • váha – pas – boky – břicho – prsa – noha – krk

   1. den – 77kg – 94cm – 105 – 100 – 109 – 62 – 36
   7. den – 75kg – 94cm- 105 – 100 – 109 – 62 – 36
   14.den – 73kg – 94cm – 105 – 100 – 108 – 62 – 36
   21. den – 72kg – 94cm – 105 – 100 – 108 – 60 -36
   1. měsíc – 71kg – 91cm – 105 – 100 – 106 – 57 – 35
   5. týden – 70kg – 88cm – 103 – 100 – 106 – 57 – 35
   6. týden – 68,5kg – 87cm – 102 – 98 – 104 – 56 – 35
   7. týden – —kg – 86cm – 101 – 96 – 103 – 56 – 34
   8. týden – —kg – 84cm – 101 – 96 – 103 – 56 – 34
   9. tyden – — kg – 84cm – 100 – 96 – 103 – 56 – 34
   10. tyden – 67 kg – 83cm – 98 – 93 – 103 – 55 – 33
   11. tyden – 64,5 kg – 82cm – 98 – 91 – 103 – 55 – 33
   12. tyden – 64 kg – 81cm – 98 – 91 – 101 – 55 – 33
   13. tyden – 64 kg – 81cm – 98 – 91 – 101 – 54 – 33

   můj výsledek:
   13 kg za 13 týdnů

  pokračování DEVĚTATŘICÁTÉ

 • Pokračování devětatřicáté>>> Milý deníčku, zase jsem o něco chytřejší. Prošla jsem s Monikou záludnosti obchůdků se zdravou výživou a nechala si vysvětlit záhadné pojmy jako např. seitan a miso.
  Druhý den v Praze byl ve zcela jiném gardu. Ráno jsem si (na radu Moniky) připravila koktejl. Vstávali jsme dost brzy, bylo třeba ještě nazdobit auta a protože jsme spali u ženicha, čekala nás cesta za nevěstou přes půl Prahy. Nepodlehla jsem všeobecné panice a koktejl si vypila až těsně před odjezdem. Manžel a děti ráno nesnídali (také nebylo tak nějak co, ale předpokládala jsem, že u nevěsty bude) a s sebou jsem nám všem vzala pouze jablko a pití (bylo dost horko už od rána). U nevěsty bylo ale tak narváno, že bylo, myslím, docela úspěchem, když se k ní do bytu dostal ženich. Na nás ostatní nezbylo ani místo, ani občerstvení, což ovšem většině v tu dobu ještě vůbec nevadilo. Jenže pak následovala opět úmorná cesta přes půl Prahy na místo obřadu (za historickým vozem a nazdobeni jsme jeli max padesátkou). Tam se hodinu čekalo (skluz + formality), téměř hodinu trval obřad a pak asi 2 hodiny focení. To už téměř všem došla nejenom trpělivost, ale i voda a chodili se občerstvovat přes ulici ze zámeckého parku do restaurace ? opravdu bylo velké horko. Mé děti byly unavené, hladové, žíznivé a protivné. Manžel ?jen? hladový. Takže když jsme asi v 15 hodin dorazili na místo ?oběda?, všichni už se chovali ?jako by od rána nejedli?. Já měla to štěstí, že jsem si předem objednala místo svíčkové salát s kuřecím masem a ráno se posilnila koktejlíčkem!

  pokračování ČTYŘICÁTÉ

 • Pokračování čtyřicáté>>> Milý deníčku, s Monikou jsme nějakou zásadní chybu v jídelníčku neobjevily, pouze jsme si ujasnily, jak se chovat ve výjimečných situacích (např. grilování s přáteli = O.K., ale konzumovat jen libové maso a zeleninu, ne chleba) a uzavřely jsme ten čtrnáctidenní stav tím, že uvidíme ještě příští týden. Tak tady to je :

  • váha – pas – boky – břicho – prsa – noha – krk

   1. den – 77kg – 94cm – 105 – 100 – 109 – 62 – 36
   7. den – 75kg – 94cm- 105 – 100 – 109 – 62 – 36
   14.den – 73kg – 94cm – 105 – 100 – 108 – 62 – 36
   21. den – 72kg – 94cm – 105 – 100 – 108 – 60 -36
   1. měsíc – 71kg – 91cm – 105 – 100 – 106 – 57 – 35
   5. týden – 70kg – 88cm – 103 – 100 – 106 – 57 – 35
   6. týden – 68,5kg – 87cm – 102 – 98 – 104 – 56 – 35
   7. týden – —kg – 86cm – 101 – 96 – 103 – 56 – 34
   8. týden – —kg – 84cm – 101 – 96 – 103 – 56 – 34
   9. tyden – — kg – 84cm – 100 – 96 – 103 – 56 – 34
   10. tyden – 67 kg – 83cm – 98 – 93 – 103 – 55 – 33
   11. tyden – 64,5 kg – 82cm – 98 – 91 – 103 – 55 – 33
   12. tyden – 64 kg – 81cm – 98 – 91 – 101 – 55 – 33
   13. tyden – 64 kg – 81cm – 98 – 91 – 101 – 54 – 33
   15. tyden – 63 kg – 8cm – 96 – 90 – 100 – 53 – 32

   můj výsledek:
   14 kg za 15 týdnů

  pokračování JEDNAČTYŘICÁTÉ

 • Pokračování jednačtyřicáté>>> Milý deníčku, ještě jsem se ani nezmínila, jaké jsem měla nakonec šaty. Vybrali jsme s manželem takové tmavě modré na ramínka, dole s krajkou, šikmo střižené a skoro až na zem. Z praktického důvodu jsou z elastického materiálu (kdyby se mi podařilo ještě něco zhubnout, tak ať je nevyhodím :-)). A že byl manžel tak hodný, za odměnu jsem mu propašovala do jídla tofu. Bála jsem se toho dlouho, ale není to tak hrozné. Navíc dělají tofu různě ochucená, super je to uzené, a když se ještě k tomu trochu orestuje na cibulce… kdo by odolal? Manžel ty kostičky zaregistroval a vybíral je, pouze když byly ve vyšší koncentraci, než se mu zdálo optimální (jak říkal).

  • Iva Procházková se s vámi každý týden dělí o své úspěchy i potíže při svém hubnutí. Nemusíte hubnout s ní, stačí, když jí budete držet palce. I když její odvaha a odhodlání možná někoho z vás inspirují:) Pro ty, kteří nestihli začátek Ivina příběhu zde přinášíme dosavadní deníček v celku. Pokud se chete paní Ivy na něco zeptat, ozvěte se nám.

  pokračování DVAAČTYŘICÁTÉ

 • Milý deníčku, je to 15 kg! A v pase jsem se dostala pod 80 cm! Konečně! Takže zbývá ještě 5 kg a budu v cíli. Hlavně to musím zvládnout do dovolené. Pak nastane ta fáze udržování, jak říká Monika. A v tom už si dost věřím, myslím, že můj jídelníček se již nyní radikálně změnil, jediné, co cítím, že mi moc chybí, je pečivo, takže se těším, že začnu místo koktejlu normálně zdravě snídat. A u nás pekárně dělají tak výborné celozrnné rohlíky!!! (Hlavně se mě neptejte, jak to vím… :-))
  • váha – pas – boky – břicho – prsa – noha – krk

   1. den – 77kg – 94cm – 105 – 100 – 109 – 62 – 36
   7. den – 75kg – 94cm- 105 – 100 – 109 – 62 – 36
   14.den – 73kg – 94cm – 105 – 100 – 108 – 62 – 36
   21. den – 72kg – 94cm – 105 – 100 – 108 – 60 -36
   1. měsíc – 71kg – 91cm – 105 – 100 – 106 – 57 – 35
   5. týden – 70kg – 88cm – 103 – 100 – 106 – 57 – 35
   6. týden – 68,5kg – 87cm – 102 – 98 – 104 – 56 – 35
   7. týden – —kg – 86cm – 101 – 96 – 103 – 56 – 34
   8. týden – —kg – 84cm – 101 – 96 – 103 – 56 – 34
   9. tyden – — kg – 84cm – 100 – 96 – 103 – 56 – 34
   10. tyden – 67 kg – 83cm – 98 – 93 – 103 – 55 – 33
   11. tyden – 64,5 kg – 82cm – 98 – 91 – 103 – 55 – 33
   12. tyden – 64 kg – 81cm – 98 – 91 – 101 – 55 – 33
   13. tyden – 64 kg – 81cm – 98 – 91 – 101 – 54 – 33
   14. tyden – 63 kg – 80cm – 96 – 90 – 100 – 53 – 32
   15. tyden – 62 kg – 79cm – 96 – 90 – 100 – 53 – 32

   můj výsledek:
   15 kg za 15 týdnů

  pokračování TŘIAČTYŘICÁTÉ

 • Pokračování třiačtyřicáté>>> Milý deníčku, dlouho jsem nic nenapsala… To víš, mám moc práce a starosti k tomu. Pro samé pracovní povinnosti nevím, kam dřív skočit. Má to ale jednu výhodu, nestíhám ani jídelní neřesti. Koktejl, na který jsem si zvykla je úžasně rychlou variantou a moje tělo dostane, co potřebuje… Ale stejně mě ta kvanta práce nějak zmohla… Takže vyhlašuju menší dovolenou. Ale neboj, deníčku, napíšu co nejdříve. Ještě přece nejsem u cíle. Chybí mi těch slibovaných 5 kg!