14.8.2006 Ach Ty služební cesty!

Minulý týden jsem jeden den strávila na služební cestě. Tyhle cesty, zdravé jídlo a cvičení prostě nejdou dohromady! A to mě příští týden čekají služební cesty dvě! A jedna z nich navíc bude dvoudenní. Jak má člověk zvládnout dlouhou cestu, pak nekonečné jednání, a přitom nemít hlad, být v pohodě a slušně odmítat pozvání obchodních partnerů bez toho, že by jim dlouze vysvětloval, že to, co podávají v jejich kantýně, pro něj opravdu není ?to pravé?? A jak třeba zvládnout kolegy a kolegyně v autě, kteří se ze všeho nejraději zastavují na čerpacích stanicích a nakupují si bagety, čokoládové tyčinky, chipsy a zmrzlinu!!!
Jsem na sebe pyšná ? zvládla jsem to!
Rozhodně to není snadné, ale zvládnout se to dá. Ráno jsem si přivstala a důkladně se na služební cestu připravila ? krabičku s naporcovaným ovocem (jablko, méně zralá broskev, švestky…), další krabičku se zeleninou ? paprika, okurka, mrkev, koktejlová rajčátka… S sebou jsem si (pro jistotu) vzala nízkotučný sýr a celozrnný chleba (to kdybych si nemohla dopřát normální a zdravé jídlo během dne). Do kabelky jsem si připravila shaker s hotovým koktejlem a s sebou si vzala dávku koktejlového prášku a bílý jogurt. No a samozřejmě jsem nesměla zapomenout na vodu. Nemohu být závislá na čerpacích stanicích s rychlým občerstvením, musím být opravdu připravená!!!
A šlo to. A dokonce to nebylo ani nijak obzvlášť stresující.
Už mám plán, jak přežiju dvoudenní dovolené ? musím se dobře zásobit proteinovými tyčinkami, trvanlivou zeleninou a ovocem a hlavně si všechno pečlivě připravit.
Jo a abych nezapomněla ? na ?benzince? jsem objevila něco k mlsání, co si můžu čas od času dovolit i já ? jsout to opět sýrové korbáčky! Mají méně, než 20% tuku, je jich málo a jsou výborné. Jen to člověk nesmí přehánět, protože obsahují poměrně velké množství soli.

    Pokud nesledujete deníček paní Marcely pravidelně, můžete si jej přečíst pěkně vcelku!!! Čtete zde >>